• 16 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''אצלנו בחצר'' - עיריית ב''ש תסייע לחדש את המרחב הפרטי

העירייה, יחד עם קק''ל ומשרד הגנת הסביבה, תסייע בחידוש ושדרוג המרחבים הפרטיים בשכונות הוותיקות. פיילוט ראשוני נערך בדרך מצדה

עכשיו ירוק יותר. בניין שזכה להשתתף בפרויקט (צילום: עיריית ב''ש)

עיריית באר שבע משיקה פרויקט חדש: "אצלנו בחצר", פרויקט  לחידוש המרחב הפרטי. בעיריית באר שבע מגדירים את הפרויקט ''מיוחד וראשון מסוגו''.

הפרויקט נערך בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה ועם קק"ל. מטרתו המרכזית היא חידוש ושדרוג המרחבים הפתוחים הצמודים לבנייני המגורים, המוגדרים כפרטיים ונפוצים בעיקר בשכונות הוותיקות. הפרויקט יוצר מנגנון של שיתוף פעולה בין הדיירים לבין העירייה, המאפשר ליצור מרחבים מטופחים ונעימים. בעיריית באר שבע מציינים כי מדובר בפיילוט ראשוני, שכבר החל בדרך מצדה, בשכונה ב' והוא צפוי להתרחב לאזורים ולשכונות נוספות בעיר. 

החצר זכתה לחיים חדשים. פיילוט ראשוני בדרך מצדה (צילום: עיריית ב''ש)​​​​​​​

המרחבים המשותפים בשכונות הפרטיות, במיוחד במקומות בעלי מאפיינים סוציו-אקונומיים נמוכים, הופכים לשטח הפקר. בקרה הטוב, מדובר בתופעות של הזנחה, השחתה והשלכת פסולת ברבים. במקרים פחות טובים, מדובר בהשתלטות אלימה על מרחב משותף, תפיסת קרקע משותפת בחצרות והפיכתה למרחב פרטי תוך גרימת מטרד ועוד. הדבר בולט במקומות בהם נבנית בנייה חדשה, בלב שוכנות ותיקות. הדיירים, שמשקיעים את מיטב כספם בדירות יוקרה, יוצאים אל מרחב עירוני מוזנח. לא אחת, התשתיות הישנות גורמות בעצמן למטרדים או שפשוט הדיירים חסרי יכולת כלכלית להוביל מהלך של שיפוץ.

 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load