• 16 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דימונה הופכת לעיר האקדמית הראשונה בארץ, חתמה הסכם עם אוני' ת''א

היסטוריה בדימונה: תמידי כיתות י''ב ילמדו עם מורים שעברו הכשרה ממרצים בואניברסיטת תל אביב - בתום שירותם הצבאי, אם ילמדו בתל אביב, יהיו פטורים מפסיכומטרי

עיר דימונה ואוני' ת''א (צילומים: ד''ר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיוויקי, דוד שי / CC BY SA 2.5)

הסטוריה בדימונה: תלמידי העיר מקבלים הבוקר בשורה מעולה, שעשויה לתת להם עדיפות על שאר התלמידים בנגב. הבוקר נחתם הסכם ראשון מסוגו בין עיריית דימונה לאוניברסיטת תל אביב ולפיו דימונה תהפוך לעיר האקדמית הראשונה בארץ.

מדובר במיזם ייחודי שבמהלכו לומדים תלמידי י"ב במסגרת מיוחדת לימודים אקדמיים על ידי מורים שהוכשרו לכך על ידי מרצים מאוניברסיטת תל אביב. התלמידים ייבחנו בשלוש בחינות, ובתום שירותם הצבאי, אם ירצו ללמוד באוניברסיטת תל אביב, הלימודים ייחשבו להם כחלק מתואר והם אף יהיו פטורים ממבחן פסיכומטרי.

הבוקר, כאמור, נחתם ההסכם בין העירייה (בני ביטון) לאוניברסיטת תל אביב (הנשיא ג'וסף קלפטר), שאף חתמו על אמנת יסוד יחד עם אחרים כמו הנדבנים משה אדרי (יונייטד קינג), דורון סבג (בנו של ראש עיריית דימונה המנוח, גבי סבג), נציג "דיגיטל ישראל" ועוד.

בעיר דימונה הבינו, כבר לפני שנים, שהמפתח להצלחה נמצא בחינוך ובהעצמת התלמידים. השקעה חסרת תקדים נעשתה בחינוך היסודי והעל יסודי, בין היתר על ידי הקמת מרכז תקשורת והנהגת תוכניות לימודים מהפכניות.  העיר הדרומית, שפעם צויירה כצחיחה ובבחינת ''סוף העולם שמאלה'', אליה הובאו עולים במשאיות, סגרה בשנים האחרונות מעגל מרגש עם חנוכת האגם המלאכותי הגדול - וגם בבניה מסיבית של דיור ושטחי תעסוקה ומסחר. ימים של נחת לותיקים, בהם אותם עולים, כיום חלקם בגיל גבורות, שרואים את החלום מתגשם וללא ספק, ימים של אתגרים לצעירים, שמקבלים את כל הכלים להצליח.

כעת תלמידי דימונה מקבלים בשורה עליה תלמידי באר שבע יכולים רק לחלום: כרטיס כניסה לאוניברסיטת תל אביב. 

חותמים על ההסכם ההיסטורי שמעניק יתרון אדיר לתלמידי דימונה (צילום: עיריית דימונה)​​​​​​​

''הבוקר נחתם הסכם היסטורי בין עיריית דימונה לאוניברסיטת תל אביב ולפיו דימונה תהפוך לעיר אקדמית ראשונה בארץ'', אומר ראש עיריית דימונה, בני ביטון.
''מדובר במיזם ייחודי שבמהלכו לומדים תלמידי כיתה י"ב במסגרת מיוחדת לימודים אקדמיים על ידי מורים שהוכשרו לכך ועל ידי מרצים מאוניברסיטת תל אביב. התלמידים ייבחנו בשלוש בחינות, ובתום שירותם הצבאי, אם ירצו ללמוד באוניברסיטת תל אביב, הלימודים ייחשבו להם כחלק מתואר והם אף יהיו פטורים ממבחן פסיכומטרי.
הקורסים יעברו מרחוק על ידי המרצים של האוניברסיטה בעזרת טכנולוגיה חדשנית ובתיווך של מורים שעברו ועוברים הכשרה ייחודית. תוכנית זו הנה ראשונה מסוגה בישראל ויש לנו את הכבוד להיבחר לתכנית זאת''.
 
''אני רוצה להודות למספר אנשים: לנשיא האוניברסיטה פרופ' יוסף קלפטר על האמון. לפרופ' ירון עוז, רקטור האוניברסיטה, לגדי פרנק מנכ"ל האוניברסיטה, לעופר לוגסי סמנכ"ל האוניברסיטה ובן העיר דימונה שמתכלל את הנושא יחד עם יובל. תודה חשובה מגיעה לשני תורמים משמעותיים למיזם. הראשון הינו דורון סבג ומשפחתו, הבן של ראש עיריית דימונה לשעבר גבריאל סבג ז"ל. והתורם המרכזי השני הינו משה אדרי ומשפחתו שתרמו רבות למיזם''. 

''בנוסף, אני מודה לסגן יו"ר הכנסת, חבר הכנסת מאיר כהן שכיבד אותנו בנוכחותו. לעו"ד רווית דום, מנכ"לית רשת עמ"ל. תודה מיוחדת מגיעה לראש מנהל החינוך מקס פרץ ולסגניתו ד"ר פזית אלגי גבאי, למנהלי בתי הספר ולמורים המובילים את הפרויקט. ותודה אחרונה מיועדת לשר החינוך נפתלי בנט שנותן לנו רוח גבית משמעותי.  חדשנות חינוכית!''.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load