• 23 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לאיזה מועצה ישתייכו היישובים החדשים בנגב?

כרמית תשתייך למיתר, חירן ויתיר ישתייכו למועצה אזורית תמר. ראש מועצת מיתר יגיש בקרוב את המלצתו למשרד הפנים

מיתר, במבט מהאוויר (צילום: מ.א. מיתר)

הועדה הגאוגרפית שמינה שר הפנים, חה"כ אריה דרעי, הגישה את המלצותיה בנוגע לישובים החדשים של הנגב – כרמית, חירן ויתיר. בינתיים שלושת הישובים נמצאים תחת אחריותה של המועצה המקומית מיתר. ראש מועצת מיתר צריך להגיש את המלצתו בימים הקרובים.

במסמך שהגיע ביום ראשון למשרד ראש מועצת מיתר, אבנר בן גרא, צוינו המלצות הועדה הגאוגרפית שמינה שר הפנים חה"כ אריה דרעי. לאחר בחינה של האזור על ידי הועדה הומלץ להשאיר את הישוב כרמית כשכונה של המועצה המקומית מיתר ולהכפיף את הישובים חירן ויתיר, שעדיין בשלבי בנייה, למועצה האזורית תמר.

אבנר בן גרא, ראש המועצה המקומית מיתר, צריך להגיש לשר הפנים את התייחסותו להמלצות בשבועות הקרובים. "ההחלטה להשאיר את כרמית תחת מיתר היא בניגוד לחוות הדעת של המועצה שהמליצה לשייך את כרמית למועצה האזורית בני שמעון כישוב עצמאי. המלצה זו נעשתה על פי ממצאי סקר שביצענו בקרב תושבי הישוב ועל פי מה שנאמר לתושבים שקנו אדמות ובתים בכרמית. למרות זאת, במקרה ותתקבל ההחלטה במשרד הפנים להשאיר את כרמית תחת מיתר כשכונה של המועצה, נמשיך לספק לתושבי כרמית שירותים ככל שאר השכונות בישוב.

בן גרא התייחס גם לעניין כביש 60 שעובר בין כרמית למיתר. "אם ההמלצות יתקבלו יעבור לנו כביש ארצי בין השכונות. במקרה זה נעבור לחלק ב' של התכנית לקבל תחת אחריות המועצה את קטע הכביש הנמצא בין השכונות. כך נוכל לטפל בהסדרי התנועה בעיקר בזמני נסיעת המשאיות לטובת ורווחת תושבי מיתר וכרמית".


תגובות

End of content

No more pages to load