• 16 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מסמתן: ראש מועצת להבים עלול להודיע הערב כי לא יתמודד בבחירות

אלי לוי, ראש מועצת להבים, עלול להודיע הערב, במהלך מפגש פעילים, כי לא יתמודד בבחירות הבאות למועצה. הוא מכהן בתפקידו מזה 18 שנה

אלי לוי (צילום: אייל מנקיטה)

אלי לוי, ראש המועצה של להבים, מכהן בתפקידו מאז שנת 2000, עת החליף את אפרים וייצמן ז''ל, עלול להודיע הערב, בבמפגש עם פעילים, כי לא יתמודד בבחירות הבאות לראשות המועצה, ככל הנראה ועל פי מקורבים, בשל תחושת מיצוי. זאת מערכת הבחירות החמישית של היישוב, המציין 33 שנים לקיומו: בשנת 1985 הגיעו המתיישבים הראשונים, אך רק בשנת 1993 נערכו בחירות למועצה. 

המועצה המקומית להבים מכהנת כיישות מוניציפלית משנת 1988 – בתחילת דרכה באמצעות ועד מקומי ובהמשך, כעבור כשנה, באמצעות מועצה ממונה שכללה שני נציגי משרד הפנים, נציג משרד הבריאות, נציג משרד החינוך ונציג משרד השיכון. אליהם הצטרפו במהלך הקדנציה ארבעה תושבים נציגי הישוב.

בשנת 1993 נבחרה המועצה הראשונה על ידי התושבים, שמנתה 9 חברים ויעקב עכו היה לראש המועצה הנבחר הראשון. ביישוב מתגוררים כ-7,000 איש והוא נחשב לאחת הרשויות האמידות בנגב. פרישתו האפשרית של לוי מתרשת על רקע ביקורת מתנגדיו בדבר הכוונות, כביכול, לשנות את אופיו של היישוב הכפרי על ידי בניה של לגובה של בית אבות. 

''היתרון של ראש-מועצה מול שר, למשל, הוא שכראש-מועצה אתה עוסק בניהול כל תחומי החיים והעשייה, ואילו כשר של משרד ספציפי אתה מתמקד בנושא אחד קונקרטי.  אני מזיז מהלכים בנדל"ן, תיירות, חינוך, תחבורה, תרבות. אני נוגע ממש בכל מכל", אמר בראיון לאלונה פלד במגזין ברנז'ה. ''אני מאוד אוהב את העשייה שלי. אני חווה את התושבים שלי ברמת הפרט,  כמו המ"פ בשטח. יש כאן עבודת-צוות מעולה. אגב, אנחנו מקום ראשון בארץ בקרב מועצות בהעסקת נשים בתפקידי-ניהול. ברור שלאינטנסיביות הכרוכה בתפקיד יש גם מחיר. אבל העשייה היא האנטיביוטיקה שלי''. 

טרם התקבלה תגובתו של לוי, למרות פניות רבות. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load