• 23 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע: ריח חזק של עשן בכל שכונות העיר, ''קשה לנשום''

תושבים בבאר שבע מדווחים בדקות אחרונות על ריח חזק של עשן ברחבי העיר: ''אפילו בתוך הבית מריחים, זה מרגיש כאילו הבניין עולה באש''

ריח חזק של עשן בבאר שבע (צילום ארכיון: כיבוי והצלה נגב)

ריח חריף מאוד של עשן בבאר שבע, הערב, שבת: תושבים מדווחים על ריח של מה שנראה כשריפה בקרבת מקום. גם בערב ממשיכות להשתולל שריפות ברחבי הנגב, בשל עפיפוני ובלוני תבערה.

בבאר שבע הריח חריף והוא מורגש היטב בשכונות רבות: אני גר בבניין על שדרות רגר ויש ריח חזק מאוד של עשן ולא ברור מאיפה", אומר ירון גולקו. התקשרתי למוקד 106 ומשם הפנו אותי למוקד 102. במוקד 102 הסברתי למוקדן שיש ריח חזק של שריפה ומהבניין לא רואים מאיפה ויש המון עשן''.

מייק, המתוגרר קרוב ללשכת הגיוס בשכונה ג', אומר כי התעורר מהריח החריף: ''ישנתי קצת ופתאום נהיה מחניק בבית. חשבתי שנשרף לי טוסט או ששכחתי משהו על האש, אבל זה בא מבחוץ. ממש ריח חריף של עשן. חשבתי שבניין סמוך עולה באש, אבל חברים אמרו לי שזה ככה בשכונות אחרות''.

גם עומרית מסודי משכונה ג' מדווחת על ריח חריף של עשן. ריח חריף מורגש גם בשכונה ה', בקרבת הגרנד קניון. היום שוררים בנגב תנאי שרב, ואחרי הצהריים הטמפרטורות הגיעו ל-41 מעלות כשהלחות ברמה נמוכה מאוד של 9 אחוזים בלבד. בתנאים אלה, החשש הגדול ביותר הוא של דליקות קוצים ודליקות של צמחייה יבשה. ברחבי הנגב פועלים הערב צוותי כיבוי רבים, בניסיון להשתלט על מספר שריפות באיזור עוטף עזה, בבארי, כיסופים ורעים. שריפה גדולה מתרחשת בשמורת הטבע בניר עם. מדובר במספר גדול של שריפות ביממה. כביש 232 נסגר לסירוגין היום בשל סכנת השריפות.

סמוך לשעה 18:30 פרצה שריפה נוספת, באזור בית קמה. בעקבות שריפת קוצים לוחמי האש מתחנות רהט ובאר שבע פועלים לכיבוי ולמניעת התפשטות השריפה. בשריפה הופעלו 3 מטוסי כיבוי. מפקד מרחב נגב טפסר אלי פרץ נוכח בשטח ומפקד על הכוחות. דליקה משתוללת גם ביער להב וגם בו נמצאים צוותי כיבוי.

שריפה גדולה פרצה גם באיזור נחל הבשור. לוחמי האש מתחנות נגב מערבי  פועלים לכיבוי השריפה, יחד עם כוחות כיבוי רט"ג. נפתח חפ"ק במקום.תגובות

End of content

No more pages to load