• 16 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: בלון נפץ מנוטרל בקיבוץ בנגב, נמשכת המתיחות בדרום

איום חדש: בלוני הליום עם מטעני נפץ. בלון חבלה נחת לתוך קיבוץ - ונוטרל על ידי חבלני משטרה

רגע פיצוץ הבלון (צילום: דוברות המשטרה)

לראשונה: בלון נפץ מצליח להיכנס לשטח ישראל ולנחות בשטח קיבוץ, במועצה האיזורית שער הנגב. כוח משטרה הגיע מקום, אחרי שהוזעק על ידי תושבים שהבחינו בבלון ובמטען שהוצמד לו. חבלני משטרה פוצצו את המטען.

בלון חבלה שנתפס בסמוך לקיבוץ בנגב (צילום: וואצאפ)​​​​​​​

מהמשטרה נמסר כי  חבלנים סיימו לפני זמן קצר את טיפולם בבלון ממולכד שאותר על ידי אזרחים, בתחומי מ.א שער הנגב, שדיווחו עליו למוקד המשטרה וכוחות משטרה יחד עם חבלן הוזעקו למקום.  חבלן המשטרה פעל בזירה תוך שימוש באמצעים מקצועיים ובכך הסיר את הסכנה. 

פיצוץ בלון החבלה (צילום: דוברות המשטרה)
​​​​​​​

במערכת הביטחון מתריעים בימים האחרונים מפני סוג חדש של איום: בלוני הליום, המסוגלים להגיע למרחקים ארוכים, אשר נוסעים עליהם מטעני נפץ, המופעלים הן על ידי מנגנון סלולארי ובאמצעים אחרים. 

החחש הוא, כי בלונים כאלה ינחתו ביישובים שסקרנים ינסו לגעת בהם.  בעקבות התקרית וההתרעות המודיעיניות שהיו ברשותה, משטרת ישראל בקריאת אזהרה לציבור: אין לגעת בעפיפונים ובבלונים לא מוכרים העלולים להכיל חומרי בערה וחומרי נפץ. יש להתקשר ולדווח על כאלה ללא דיחוי למוקד המשטרה בטלפון - 100 ולהשאיר את הטיפול המקצועי בהם לחבלני משטרת ישראל.

במשטרה אומרים כי במהלך השבועות האחרונים נקראו וטיפלו חבלני משטרת ישראל בגזרת ישובי עוטף עזה במספר לא מועט של עפיפונים ובלונים שנפלו ובבדיקה נמצאו עליהם חומרי תבערה ונפץ. חלקם אף גרמו לשריפות שטופלו על ידי לוחמי האש ובסיוע שוטרי משטרת ישראל.

חבלני המשטרה שנקראו לטפל בחלקן של זירות נפילת בלונים ועפיפונים, הסירו חשד במקרים רבים אך בחלקם נמצא כי אלו היוו סיכון ממשי לציבור מאחר והיו ממולכדים במטרה להסב פגיעות בנפש. 
במשטרה שבים ומזהירים את הציבור, יש לנקוט משנה זהירות בעת איתור עפיפונים ובלונים חשודים,  לדווח ללא דיחוי למוקד המשטרה בקו 100 ולהרחיק סקרנים מהמקום. יש להשאיר את הבדיקה המקצועית לחבלן המשטרה המיומן בעבודתו זאת.


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load