• 16 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משיבים מלחמה - באהבה: ילדי הנגב שותלים עצים ומטיסים עפיפונים

לא נכנעים לטרור עפיפוני ובלוני החבלה: בשדרות - ילדים הטיסו עפיפונים עם מסרים של תקווה, צעירים ממדרשת שדה בוקר שתלו עצים באזור נירים

ילדי שדות והאזור בסדנת העפיפונים (צילום: תמיר חסון - דיימונד מגנטים)

ילדי וצעירי הנגב ''משיבים מחלמה'' לטירור העפיפונים: הם מטיסים עפיפונים עם מסרים של שלום ואהבה ויוצאים לשתול עצים בשדות שנשרפו.

השבוע התקיים אירוע שתילה גדול בדנגור (נירים הישנה) שיזמו חניכי מכינת הנגב של מדרשת שדה בוקר משלוחת חולית, כתגובה לעפיפוני התבערה שהרסו אזורים רבים בדרום וכאקט תמיכה בקהילת האזור ובתושבי אשכול. בפרויקט השתתפו קק"ל שתרמו את העצים ומרכז הצעירים של מועצה אזורית אשכול. באירוע השתתפו מפקד החטיבה הדרומית של אוגדת עזה, ח"כ עמר בר לב, ח"כ יהודה גליק, ח"כ מוסי רז ועוד. הם שתלו יחד עם חניכי מכינת הנגב תות עץ, זיתים ואקליפטוס באזור.

עידו עמר, ראש מכינת הנגב במדרשת שדה בוקר: "בחודשים האחרונים חניכי מכינת הנגב יזמו ויצרו מעל לעשר יוזמות חברתיות בכל רחבי הארץ כחלק מפרויקט היוזמה של סוף השנה. בפרויקט הנטיעה הגדול היום, הנערים והנערות המדהימים האלה נתנו חיבוק ענק לתושבי האזור ונטעו יחד שורשים לקשר מיוחד שנוצר במקום, קשר קהילתי, קשר של אחדות. חניכי מכינת הנגב הוכיחו היום שיש לנו דור של אנשים צעירים שמשפיעים בחברה ומוכנים לעמוד שם למען הקהילה שלהם ולמען המדינה שלהם".

חניכי המכינה שותלים עצים בשדות שנשרפו (צילום: מדרשת שדה בוקר)​​​​​​​

ירדן עוז, חניך מכינת הנגב משלוחת חולית: "מדובר על אירוע משמעותי עבור תושבי האזור ועבורנו, חניכי המכינה, שיש לנו את ההזדמנות לעמוד לצד הקהילה שאנחנו חיים בה ולומר להם שאנחנו איתם גם ברגעים הקשים"

במקביל מאות ילדים משדרות ויישובי הסביבה השתתפו הערב ב"עפיפוניאדה" הגדולה שקיימה העירייה במרכז מול 7. במהלך הפעילות שמעו הילדים סיפורים, אגדות ועובדות מעניינות על התפתחות העפיפון, ולאחר מכן בנה כל אחד מהם עפיפון משלו, עליו רשם מסר אישי (כגון תקווה, התחדשות, בנייה וביטחון). בסיום הפעילות העיפו הילדים את העפיפונים ויצרו "עפיפוניאדה" מרהיבה של מסרים חיוביים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "בניגוד לשכנינו ברצועה שהפכו את התחביב היפה של משחק עם עפיפונים לטרור של ממש, עם נזקים עצומים לחקלאות, ילדי שדרות והעוטף החזירו את העפיפון למקור שלו - משלב הכנתו, דרך המעוף לשמיים והתקווה שלא ייפול. אנחנו עסוקים בדברים חיוביים ואופטימיים וברצון שילדינו יהיו תמיד שמחים. אני קורא גם לילדי עזה לשחק עם אותם עפיפונים שהם מכינים בתוך הרצועה ולא להישאב אחר גורמי הטרור - אצלנו אלה עפיפונים של חיים ולא עפיפוני מוות".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load