• 24 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלי לב ובלי מצפון: אלמונים פגעו בקבר הנער דור ציציאשווילי ז''ל

בית העלמין החדש סובל ממכת גניבות. הפעם הקורבן הייתה חלקת הקבר של הנער דור מיכאל ציציאשוילי ז''ל, שסיפור חייו המרגש נגע ללב רבים בעיר. מעט אחרי יום השנה, גנבים עם לב שפל גנבו פריטים מקברו

לפני (משמאל) ואחרי: פריטים מחלקת הקבר נגנבו (צילום: באדיבות המשפחה)

''מזעזע לבוא לבית העלמין ולגלות שחלקת הקבר של אחי מיכאל דור ז''ל נפלה קורבן לגניבה'', מספרת אחותו, מעיין. בשבוע שעבר היא באה לפקוד את קבר אחיה ונדהמה לגלות כי אדנית, בית נרות ומזכרת שאחיה הקטן הותיר בחלקה - נגנבו. בית העלמין החדש בבאר שבע וסבל ממכת גניבות: גנבי מתכות גונבים בתי מנורות, מתקנים לנרות, אותיות מתכת ועוד. למשפחות הנפטרים נגרם צער רב. אמנם במקום מותקנות מצלמות אבטחה, אך אלו, כך מתברר, לא מכסות את כל שטח בית העלמין.

חלקת קברו של דור בבית העלמין החדש. מצלמת האבטחה לא כיסתה את האיזור (צילום: באדיבות המשפחה)

סיפורו המרגש של הנער מיכאל דור נגע ללב המדינה כולה. דור, תושב באר שבע, חלה במחלת הסרטן. הוא התמודד עם המחלה, שמר תמיד על החיוך וטוב הלב שלו והרבה להתעסק בנושא האהוב עליו: קומיקס של גיבורי העל, אותם אהב לצייר בכשרון רב. למרבה הצער, מצבו החמיר. לפני מעט יותר משנה, יצא אל האקרנים הסרט ''וונדרוומן''. אנשי אמבולנס המשאלות של מד''א הגשימו לו חלום: לצפות בסרט "וונדר וומן".

עמותת ''גדולים מהחיים'' ליוותה את דור ומשפחתו באופן רציף במשך כל תקופת מחלתו ופנתה אל מגן דוד אדום, והסבירה למד"א את הסיפור של דור ומשם מד"א החליטו לארגן לו את חווית הצפייה הטובה ביותר בקולנוע. כאמור, מצבו של דור, דרש ליווי צמוד של צוות טיפול נמרץ ולכן נסיעתו לקולנוע הייתה אירוע מורכב שחייב להתבצע באמצעות אמבולנס. ההתרגשות של כולם הייתה גדולה: אנשי הצוות של מד''א, המלווים ואנשי העמותה.

האח הקטן,נועם, הביא מזכרת לאחיו ז''ל, שנגנבה (צילום: באדיבות המשפחה)​​​​​​​

שבוע לאחר ההקרנה המיוחדת, דור נפטר בבית־החולים איכילוב - והוא בן 16 בלבד. הוא נטמן בבאר שבע, בבית העלמין החדש. ''אנחנו עושים הכל כדי שלאחי יהיה טוב'', אומרת אחותו מעיין. ''שמנו אדנית יפה, מתקן לנרות, שמנו מזכרות שהוא כל כך אהב. להגיע בבוקר ולגלות שמישהו גנב את זה - זו תחושה נוראית. איזה אדם יעשה דבר כזה? אין לי אפילו מילים לתאר איך אני מרגישה ואיך משפחתי מרגישה בעקבות המקרה הזה''.

דור ציציאשווילי ז''ל, צופה בסרט יחד עם אנשי מד''א (צילום: יחקאל איטקין, תיעוד מבצעי מד''א)​​​​​​​

מאז גילוי המצבה, אין יום שהמשפחה לא פוקדת את חלקת הקבר, מנקה, מסדרת, מטפחת: ''זו דרכנו לדאוג שיהיה לאחי טוב, שזה יהיה המקום הכי יפה. אני ממש לא מבינה מי יעשה דבר כזה".

האחות גם פונה למי שפגעו בחלקת הקבר: ''אנשים רעים, כמה אומץ קיים בכם ועד כמה ליבכם קשה כאבן מלהסתכל על תמונה של ילד שעוד לא הגיע לגיל 17 ועד ללהשחית ולהתנהג בזלזול למקום קבורתו. בסופו של דבר הכל יחזור לקדמותו בקבר של אחי, הכל יחזור להיות מטופח ונקי כמו לפני שכף רגלכם השפלה דרכה ליד המצבה, עד אז, אני ממליצה לכם להחזיר את הכל לאותו מקום". 

תגובות

End of content

No more pages to load