• 17 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

איש עסקים מב''ש הפיץ חשבוניות פיקטיביות ביותר מ-110 מיליוני שקלים

כתב אישום הוגש כנגד בעל שתי חברות מבאר שבע, החשוד כי הפיץ חשבוניות פיקטיביות בסכום עתק. כנגד האיש נוהלו חמישה תיקי חקירה

חשבוניות פיקטיביות ביותר מ-110 מיליוני שקלים (צילום הדמיה: sabinevanerp / PIXABAY / CC0)

כתב אישום הוגש נגד נאשם בהפצה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מעל 110 מליוני שקלים. כתב אישום הוגש לבית משפט השלום בבאר-שבע, כנגד עזאת שנראן , בן 56, תושב באר-שבע ושתי חברות אותן ניהל בחשד כי הפיץ וקיזז חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של כ-117 מליוני שקלים. כתב האישום הינו תוצר של חמישה תיקי חקירה, ארבעה מהם נוהלו על ידי יחידת חקירות מכס ומע"מ באר שבע והדרום ואחד נוהל על ידי מחלקת ביקורת חשבונות במע"מ אשדוד. את כתב האישום הגישה עו"ד יעל בוקר – יוסף מהלשכה המשפטית במכס ומע"מ באר שבע.

כמפורט בכתב האישום, שנראן פעל בשיטתיות ולאורך זמן במהלך השנים 2009-2015 על מנת להתחמק מתשלומי מע"מ וסייע לאחרים להתחמק ממע"מ, זאת באמצעות הפצת 132 חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-47 מילוני שקלים שהמע"מ הגלום בהן עומד על כ-7 מיליוני שקלים ומנגד קיזז שנראן מס תשומות שלא כדין בסכום של כ- 10,3 מיליוני שקלים בהסתמך על 291 חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של כ- 70 מליוני שקלים. 

שנראן היה מנהלן ובעליהן של שתי חברות בתקופה הרלוונטית, "האחים מנצור" הרשומה במע"מ החל ממרץ 2007 כעוסק מורשה בענף סלילת כבישים ועבודות עפר וחברת "א.י.ישי שירותים ומתכות", הרשומה במע"מ החל מפברואר 2005 בענף מסגרות ברזל. בספרי החברות קוזזו מספר רב של חשבוניות פיקטיביות ועל שמן הופצו אל גורמים שונים חשבוניות פיקטיביות על מנת לסייע להם להתחמק מתשלום מס כדין. 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load