• 22 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נפתח בית קבוצתי חדש לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים בבאר שבע

בשבוע שעבר (7.6) התקיים טקס חניכה לבית מיכאל - בית קבוצתי לילדים ולנוער בשכונה י"א בבאר שבע. הבית יהווה מסגרת דיור לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים

בית מיכאל (צילום: יח''צ)

באירוע ההשקה וקביעת מזוזה של הבית הקבוצתי, "בית מיכאל", השתתפו התורמים; משפחת כהן, שהגיעה במיוחד ממונטריאול, נציג קהילת מונטריאול בבאר שבע מר אריה לוי, ראש העיר מר רוביק דנילוביץ', ממלאת מקום ראש העיר והממונה על תיק החינוך והרווחה ד"ר חפצי זוהר ועובדי עמותת הבית הקבוצתי, הילדים והוריהם.

"הבית הקבוצתי" הינו מסגרת דיור בקהילה עבור ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים שחיים במסגרת חוץ ביתית בקהילה. בבאר שבע קיימת מסגרת הבית הקבוצתי משנת 1978 ובכל עת מתגוררים בכל בית ילדים ובני נוער, מגיל בית ספר ועד גילאי ה-20. מטרת המסגרת היא לספק לילדים חיים איכותיים ומשמעותיים, ולהכשירם לחיים עצמאיים עד כמה שניתן כאנשים בוגרים. העבודה בבית הקבוצתי מכוונת לקידום ושיפור המיומנויות שלהם בכל תחומי החיים, להגדלת מרחב הבחירה, להגברת ומיצוי הפוטנציאל הגלום בכל אחד מהם.

עד מרץ 2014  המסגרת כללה שתי דירות בשכונת מגורים ותיקה בבאר שבע, במבנים ישנים שנרכשו לפני כ- 32 שנה ושלא תאמו לסטנדרטים הנהוגים כיום ולצרכי הדיירים. אך בהמשך לפניית העמותה, עיריית באר שבע הקצתה קרקע ייעודית לטובת בניית 3 בתים חדשים בסטנדרט גבוה, כשבכל בית יתגוררו 6 ילדים. השותפים לפרויקט הבניה וההצטיידות הם הפדרציה ובפרט לאונרד כהן ומשפחתו ממונטריאול, שזו לא תרומתם הראשונה בעיר והם התורם העיקרי להתנעת הפרויקט, ועל כן, מתחם המגורים החדש נקרא על שם בנם מיכאל. בנוסף לקחו חלק גם עיריית באר שבע, משרד הרווחה, קרן השיקום והקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח הלאומי, וקרן שלם.

אריה לוי, רינה רמות, שלי כהן, פול כהן (צילום: יח''צ)​​​​​​​

ראש העיר, רוביק דנילוביץ' שחיבק אישית כל אחד ואחד מהילדים, אמר באירוע: "אני חייב להגיד שאין משהו חשוב יותר ממה שאנחנו עושים כאן, זה החוסן האמתי של מדינת ישראל. שום פיתוח טכנולוגי לא שווה לפיתוח אנושי כזה, ואנחנו כחברה צריכים תמיד לזכור שבזה אנחנו נמדדים. בזכות התרומה הלבבית של לאונרד כהן ז"ל ומשפחתו שכיבדו אותנו היום בנוכחותם ושל כל הנותנים יד לבניית הבית המופלא הזה, אנחנו מאפשרים לילדים לחלום, להאמין ולטעת תקווה לעתיד טוב יותר".

נציג קהילת מונטריאול בבאר שבע, אריה לוי,  נשא דברים: "לאונרד כהן ז"ל תמיד רצה לשנות משהו, הייתה לו תמיד תכנית מפורטת שנוגעת בפרטים הכי קטנים, תמיד היה מעורב רגשית וגם מעשית בכל פרויקט שאליו נכנס. עיריית באר שבע הקדישה רחוב על שמו של ללאונרד כהן, על תרומתו הרבה והנדיבה לקידום פרויקטים משמעותיים כמו זה. זוהי זכות גדולה להיות שותפים בעשייה החברתית החשובה הזאת, זו עשייה אנושית שיוצרת חברה ערכית, מוסרית, שמקבלת את השונה ובונה עתיד טוב יותר עבור כולנו".

פול כהן, בנו של התורם לאונרד כהן ז"ל אמר: "אני מייצג את משפחתי ובמיוחד את אבי לאונרד ואחי הבכור מיכאל. אבי אהב את קנדה אבל תמיד מצא את זהותו יותר מכל בישראל, תמיד רצה לעשות למען המולדת. אחי הבכור מיכאל נולד עם מוגבלות, הוא אומנם לא היה רגיל כמו כולנו אבל הוא הבין את העולם בדרכו שלו, הוריי לא חלמו על בית קהילתי חדשני כזה והם היו מחויבים מאוד לפרויקט המיוחד הזה כמו לפרויקטים נוספים שהם הרימו בעיר באר שבע לאורך השנים".

דבריה של רינה רמות אשר יזמה והובילה את הפרויקט: "כמה מרגש הרגע הזה שבו החלום של הקמת בית חדש משלנו, מתחיל לקרום עור וגידים. הרגע הזה, מסמל גם את תחילת סופו של מסע ארוך שנים, של נדודים, של חשיבה, תכנון ,גיוס משאבים ושותפים . תודה מקרב לב לאריה לוי, נציג קהילת מונטריאול שבאהבה רבה חיבר את החלום שלנו לחלום של משפחת כהן היקרה שתורמת תרומה שלא תסולא בפז למימוש החלום שלנו להקים בית חדש לילדים".

תגובות

End of content

No more pages to load