• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ עומר בר לב על אירועי עזה: ''ניצחנו בקרב, הפסדנו במערכה''

בעשרה השבועות האחרונים איבדנו את דעת הקהל העולמית למרות שאנחנו צודקים, עוטף עזה חטף פצמ”רים, ושדות חקלאיים נשרפים. מה תעשה הממשלה למנוע המערכה הבאה?"

ח''כ ומר בר לב עם המראיין, רועי כץ (צילום: עיריית ב''ש)

חברי הכנסת עומר בר לב (המחנה הציוני), חיים ילין (יש עתיד) וד״ר שלומי קודש, מנהל סורוקה, התארחו היום בשבתרבות, שנערך במשכן אמנויות הבמה. 

ח”כ עמר בר-לב (המחנה הציוני), יו"ר ועדת המשנה למוכנות וביטחון שוטף, התייחס לאירועים בעזה: “ניצחנו בקרב והפסדנו במערכה. בעשרה השבועות האחרונים איבדנו את דעת הקהל העולמית למרות שאנחנו צודקים, עוטף עזה חטף פצמ”רים, ושדות חקלאיים נשרפים. הממשלה בזבזה את ארבע השנים האחרונות כדי למנוע את המערכה הזו, והשאלה מה והאם תעשה כדי למנוע את המערכה הבאה?”.

ח''כ עומר חיים יליון בשבתרבות (צילום: עיריית ב''ש)
​​​​​​​

"אין דבר כזה הכרעה צבאית בעזה. בסופו של דבר הפיתרון הוא כלכלי. אויב מיואש, שאין לו מה להפסיד הוא המסוכן ביותר. את זה אני זועק כבר 4 שנים מאז צוק איתן, ובחודשים האחרונים גם טוענים זאת כל ראשי מערכת הביטחון וראשי המועצות בעוטף, אבל הממשלה אוטמת אוזניה והופכת את תושבי העוטף לבני ערובה”. 

עוד הוסיף בר-לב, חבר ועדת החוץ והביטחון: “למרות הצהרות חסרות אחריות של כמה מחברי הקבינט על הכרעת חמאס ובעד חיסולים ממוקדים, החיסולים הממוקדים יביאו לרקטות על ת”א ונתב”ג, ולכן כל עוד אין מלחמה כוללת נגד החמאס, לא נכון לעשותם. כמו כן, לא שמעתי שום גורם בטחוני בכיר הממליץ לנקוט כך בעת הזו”.

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), ראש מועצת אשכול לשעבר ותושב עוטף עזה: "הקבינט חייב לקבל החלטה לגבי רצועת עזה והוא חייב ליישם דין עפיפון כדין קסאם, עד אז טרור העפיפונים ימשיך והעוטף ימשיך לבעור. אנחנו עורף חזק, יש לנו צבא חזק, יש לנו ראשי מועצה טובים ומה אין לנו? אין לנו קבינט שיודע לקבל החלטות". 

ח''כ חיים ילין (צילום: עיריית באר שבע)

על ההסברה הישראלית אמר ח"כ ילין: "אנחנו נכשלים בהסברה שלנו פעם אחר פעם. במקום לעמוד איתנים ולהילחם על הדברים ראש הממשלה בנימין נתניהו מחליט מראש שהוא מוותר בטענה שזה 'מכור מראש'. אני אמרתי לא פעם שאני מוכן להתנדב ולעמוד מול האיחוד האירופי, להסביר להם איך זה לחיות בצל הטרור".

ד''ר שלומי קדוש (צילום: דוברות סורוקה)

ד״ר שלומי קודש, מנהל בית החולים סורוקה: ״האיכות הרפואית הניתנת בסורוקה היא מהטובות בארץ. גם על סמך פרסומים של משרד הבריאות של מדדי האיכות הלאומיים. כדי שנוכל להשאיר בדרום כח אדם רפואי טוב, אתגר משמעותי שלנו הוא לתת עדיפות לתושבי הדרום שמעוניינים ללמוד בבית הספר לרפואה״.
בנוסף התייחס ד״ר קודש לתקציבים שמעניקה המדינה לבתי חולים ממשלתיים, מעבר לתקציבם השוטף.  שלא מגיעים לבתי החולים של כללית ולבתי חולים ציבוריים נוספים שאינם ממשלתיים.  ד״ר קודש סיפר על המרכז הכוללני לטיפול ולחקר מחלת הסרטן שייפתח בסורוקה בחודש יולי הקרוב: ״המרכז יחולל מהפיכה בטיפול בתחלואה אונקולוגית לתושבי הדרום. שילוב של כח אדם מוביל בארץ בטיפול במחלת הסרטן, יחד עם טכנולוגיה מתקדמת ותהליכי עבודה חדשניים״.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load