• 22 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שתי מדינות? רבע מיליון צעדו גאווה בתל אביב, בדרום היערכות להסלמה

תל אביב: רבע מיליון איש במצעד הגאווה הגדול אי פעם. נגב: עפיפוני נפץ על חיילי צה''ל, כמעט 50 שריפות והיערכות לקראת הסלמה

באותה שעה: רבע מיליון במצעד הגאווה בתל אביב, אש ועשן בעוטף עזה (צילומים: ברנז'ה, דו''צ)

מתיחות גבוהה בגבול הדרום, ביום השישי האחרון של חודש רמדאן: צה''ל ערוך היערכות שיא, לרבות מערכות של כיפת ברזל, לקראת אפשרות הסלמה. היום, לראשונה, עשתה חמאס שימוש בעפיפוני נפץ, הנושאים עליהם מטען רסס תקני, המופעל באמצעות טלפון סלולארי. זאת, בנוסף לאירוע קודם, בו הושאר קאטר לחיתוך כבלים, אשר כביכול נשכח על ידי מסתננים, אבל מתברר שהיה ממולכד. ההערכה בצה''ל היא, כי הרוגים רבים בתקריות על גבול הרצועה, עלולות להוביל לירי רקטות לעבר ישראל.

''מוות לישראל'': עפיפון חבלה שיורט בשמי העוטף (צילום: דו''צ)

ואם כאילו שמדובר בשתי מדינות, בעוד שבתל אביב צעדו רבע מיליון איש במצעד הגאווה הגדול אי פעם בישראל, בנגב השדות המשיכו לבעור והנזק לחקלאות גדול. בעוטף עזה, צריך אולי להזכיר, חיים עשרות אלפי תושבים בקיבוצים, מושבים ובערים, שצבע אדום הוא חלק מהשגירה שלהם, אם זאת שדרות, או עין השלושה, או כפר עזה ועוד עשרות נקודות שבתל אביב שומעים עליהן רק בחדשות ונראות להם, לתל אביביים, כשמשהו רחוק, אבל הן בסך הכל מרחק שעה ומשהו נסיעה. בתל אביב רקדו רבע מיליון איש מיוזעים, בעוטף הזיעו אנשי הכיבוי, חיילי צה''ל, צוותי מד''א, קב''טים ותושבים שחיים את העשן, האזעקות וההתרעות כבר כמה שבועות.


משעות הבוקר ועד לכניסת השבת פעלו לוחמי האש בשטחי עוטף עזה בכ-45  אירועי שריפות בכל הגזרה.  כ-60 לוחמי אש, בסיוע 20 רכבי כיבוי יחד עם טרקטורונים ואופנועים לתגובה מהירה. מ"מ מפקד מחוז דרום בשירותי הכבאות, טפסר משנה יהודה קסנטיני: "נמשיך לתגבר את עוטף עזה עם לוחמי אש ורכבי כיבוי לתגובה המהירה ביותר ובכדי להציל נפש ורכוש, תושבי מדינת ישראל בכלל ותושבי עוטף עזה בפרט בכלל צריכים לדעת שיש להם לוחמי אש מהטובים בעולם וכולם עד אחרון לוחמי האש נחושים במשימתם וימשיכו להגן על נפש ורכוש".

​​​​​​​האירועים בגבול הרצוע (מקור: רשת היספאן טי.וי)
​​​​​​​

בשמי העוטף ורצועת עזה הקרבות לא רק על הקרקע, אלא גם באוויר: צה''ל מנסה ליירט את עפיפוני התבערה והנפץ ברחפנים, אנשי חמאס יורים על הרחפנים ברובי קלצ'ניקוב. צה"ל נערך להסלמה ב-24 השעות הקרובות וומעריך כי ייתכן ירי רקטות או פצמ"רים.  מספר משמעותי של כיפות ברזל נפרסו  בגזרת המועצה האזורית אשכול ובאזור הצפוני. זאת, על רקע קריאות בקרב הפלסטינים לירות רקטה  לעבר ישראל על כל הרוג פלסטיני בעימותים היום.

על פי הערכות בצה''ל, היום התקהלו כ-10,000 פלסטינים בחמישה מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה. לעבר הכוחות של צה"ל הושלכו רימון, מטען צינור וכן עפיפון תבערה שככל הנראה נשא חומר נפץ והתפוצץ באוויר, ללא נפגעים לצה''ל. 
העימותים התרחשו בחמש גזרות: רפיח, חאן יונס, אל-בורייג', סג'עיה ובית לאהייה. כ-15 מפגינים נפגעו.


תגובות

End of content

No more pages to load