• 22 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ישיבת מועצה סוערת במיוחד: מחאת המגדלים הגיעה לעירייה

ראש עיריית באר שבע הקדיש שעתיים מישיבת המועצה להאזין למצוקה של תושבי נאות לון והשכונות הסמוכות, החוששים מהקמת מגדלי המגורים על חניית הגרנד. ברנז'ה NEWS העביר שידור ישיר מהמועצה

תושבים נסערים, בישיבת המועצה (צילום מסך)

לא זכור מתי, בשנים האחרונות, ישיבת מועצת העיר הוקדשה להקשבה ושיח עם תושבים, כפי שזה נעשה הערב: חבר מועצת העיר, משה ינאי, העלה הצעה לסדר היום בעניין הקמת 3 מגדלים נוספים על מה שהיום הוא שטח החנייה של הגרנד קניון. שעתיים מתוך ישיבת העיר הוקדשו לנושא. חברי המועצה דיברו, אך באופן יוצא מהכלל, ניתנה זכות הדיבור גם לתושבים, המתנגדים להקמת שלשת המגדלים הנוספים, אשר עלולים ליצור עומס בלתי רגיל על האיזור, שגם היום פקוק לגמרי בשעות העומס. 

ביציע הקהל ישבו עשרות תושבים מנאות לון, אשר הינם חלק ממגישי ההתנגדות להקמת המגדלים. לו היו מגיעים יותר, ייתכן כי מחאתם הייתה אפקטיבית יותר. עם זאת, הכעס רב כלפי ההחלטה ולכל הנוכחים באולם ברור, כי תההיה השלכה על התוצאות בקלפי בבחירות הקרובות לעיריית ב''ש.

משה ינאי ביקש מראש העירייה להקשיב למצוקות התושבים ולבטל את רוע הגזירה. בחלקים מהישיבה הטונים עלו וינאי הטיח דברים בדנילוביץ' ודנילוביץ' השיב לטענותיו אחת לאחת. ינאי ציין שדנילוביץ' הצליח להביא לביטול בניית בניין נוסף על מתחם הרמב''ם וכי גם במגדלי הקניון עליו להפעיל את כובד משקלו. דנילוביץ' הכיר לו, כי הקרקע במגדלי הרמב''ם הייתה עירונית ובמגדלי הקניון, פרטית. זאת ועוד: כאשר הוקם הגרנד קניון, שטח החניה היה מיועד להיות ריק והוחלט להקים בו חניה. 

''לא קנינו בתים בנאות לון בשביל, בסופו של דבר, לחיות בצפיפות'', טענו תושבים, דיירי בתי הקרקע והדו קומתיים, שעכשיו יצטופפו ליד כ-1,000 תושבים נוספים. דנילוביץ' נפגש מספר פעמים עם נציגי התושבים וייפגש איתם שוב, אבל ביקש להבהיר שהוא לא רוצה להפיח בהם תקוות שווא, כי ישנם דברים שהם לא בהחלטתו. מה שהוא כן יכול לעשות, כך הסביר, זה ליצור הדברות עם היזמים, על מנת לנסות לשנות את התוכניות. ''ברחבי העיר יש עשרות בניינים, שחתמו עם יזמים על הליך של פינוי-בינוי, אבל אנחנו הולכים לעניין הזה מאוד בזהירות, במיוחד כשזה נוגע לאחוזי הבנייה. אנחנו לא ממהרים לחתום ולאשר. לא כל הבניה בבאר שבע היא לגובה: בשכונות סיגליות וכלניות היא בדו קומתיים או בתי קרקע, וכך גם בנווה נוי. לא רוצה לחזור על המצב בעבר, בו באר שבע איבדה תושבים רבים לערי הלווין'', הסביר.

החששות של התושבים הינן מפי עומסי תנועה כבדים, היעדר שירותים, מחסור בכיתות לימוד וצפיפות גבוהה. ראש העירייה הסביר, כי תוכנית המתאר של באר שבע מתחשבת בצרכים העתידיים של העיר והיא נעשית בזהירות המתבקשת.

צפו בשידור המלא, כפי שהועבר בעמוד הפייסבוק של ברנז'ה NEWS

​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load