• 24 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כך נחשפו חוטפי הנשק של החייל בצומת בית קמה

מעצר החשודים התאפשר, בין היתר, בזכות תיעוד התקרית במצלמות אבטחה, אשר לראשונה הוצבו גם במרחב הכפרי

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, ליד מערכת מצלמות האבטחה (צילום: דוברות המשרד)

תכנית המשרד לביטחון הפנים והשר ארדן לחיזוק הביטחון במרחב הכפרי סייעה לכוחות הביטחון ללכוד את חוטפי הנשק מחייל צה"ל בצומת בית קמה. כיממה לאחר האירוע נעצרו חמישה חשודים, בפעילות משולבת של משטרה ושב''כ, על פי מידעים שונים. 

המצלמות הוצבו במועצות האזוריות לראשונה במסגרת התכנית לחיזוק הביטחון הכפרי של המשרד לביטחון הפנים וסייעו למשטרת ישראל בפתרון חטיפת הנשק בצומת בית קמה.

השר ארדן החליט לראשונה אי פעם לרשת במצלמות את המרחב הכפרי, לצורך חיזוק הביטחון באזור. רק לאחרונה סייעו המצלמות שהוצבו במועצה האזורית בני שמעון בלכידת גנבי נשק שחטפו בשבוע שעבר את נשקו האישי של חייל צה"ל בצומת בית קמה, בסמוך לרהט. במצלמות ניתן היה לראות בזמן אמת כי נוסעי הרכב מזהים חייל וחוטפים לו את הנשק. לאחר הזיהוי, עשו
כוחות הביטחון שימוש במידע והצליחו לאתר וללכוד במהירות את גנבי הנשק.

תיעוד מעצר החשודים בחטיפת הנשק מהחייל בצומת בית קמה / צילום: דוברות המשטרה
​​​​​​​

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "ההחלטה לרשת את במרחב הכפרי במצלמות מוכיחה את עצמה והיא מהווה מכפיל כוח למשטרת ישראל ולשאר גופי החירום. בשבוע הבא נקיים את הכנס הראשון של שרי ביטחון פנים והגנת המולדת בהשתתפות שרים מכל העולם במהלכו יוצגו בתערוכה אמצעים טכנולוגיים נוספים המסייעים בסיכול פעולות טרור. המשרד לביטחון הפנים ימשיך להשקיע משאבים לחיזוק הביטחון האישי במרחב העירוני והכפרי בכל רחבי הארץ תוך זיהוי האתגרים הייחודיים לכל מרחב ומתן מענה מתאים".

תגובות

End of content

No more pages to load