• 24 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: הדרום בלהבות - דליקה השתוללה סמוך למכללת ספיר

הרחק מעיני המצלמות, לא תמיד בראש המהדורות בחדשות: מדי יום עולים באש שדות וחלקות בעוטף עזה והנגב. היום עלה באש שדה חיטה סמוך למכללת ספיר

הדליקה הבוקר, סמוך למכללת ספיר (צילום מסך)

שדה חיטה, הקרוב למכללת ספיר, עלה היום באש, כתוצאה מעפיפון תבערה. כוחות כיבוי השיגו שליטה בדליקה לאחר מאמצים רבים. בסבב הנוכחי הוצתו עד כה עשרות חלקות ושדות חקלאיים ונגרם לחקלאים נזק המוערך במיליוני שקלים, שבין היתר יבוא לידי ביטוי בעליית מחירים בחודשים הקרובים. 

תיעוד הדליקה מכמה זוויות, מתוך סרטונים שרצים ברשתות חברתיות
​​​​​​​ 


נכון להיום, אין מענה ממשי לטרור העפיפונים. החקלאים בנגב סופגים לעת עתה את ההפסדים ולפניהם, כך נראה, מסלול ארוך עד שייראו פיצוי לנזקים הכבדים שנגרמו. שר האוצר, משה כחלון, חשף את היקף הנזקים של עפיפוני התבערה:  לדבריו החקלאים יקבלו מקדמות של 50% באופן מיידי, כפיצוי על הנזקים שנגרמו להם.  "כבר לפני כחודש, עם תחילת תופעת עפיפוני התבערה הגעתי לעוטף עזה והכרזתי שמדינת ישראל מכירה בתופעה כטרור לכל דבר ועניין והתושבים יפוצו עד השקל האחרון. עד כה נפתחו 25 תביעות אשר כוללות כ-5,000 דונם חיטה, מטעים ומערכות השקיה. כל התביעות נמצאות בשלבי טיפול מתקדמים'', אמר כחלון. 

"לפני מספר שעות קיימתי דיון עם שר החקלאות בו החלטנו על הקדמת 16 מיליון שקלים לטובת ביטוח מסובסד לחקלאים שיפגעו מפשיעה חקלאית כבר בחודש הקרוב. מדובר בחלק מתכנית כוללת למיגור הפשיעה החקלאית שאנחנו מגבשים עם משרדי החקלאות והבט"פ. כחלק מהתכנית נתגבר את כוחות הביטחון באזורים הרלבנטיים, נחמיר את הענישה ונטיל קנסות מוגדלים על הפושעים."


תגובות

End of content

No more pages to load