• 22 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סאמר סקול מסובסד ייערך בחלק מיישובי הנגב

מורים, מתנדבים מחו''ל, יגיעו לבתי ספר בחלק מיישובי הנגב ויעבירו סאמר סקול - להעשרת השפה האנגלית, אחד המקצועות הבעייתיים של תלמידי הנגב

חלק מהמורים המשתתפים בתוכנית (צילום: יח''צ)

ירוחם תסבסד גם השנה, ל-120 תלמידים בכיתות ד'-ו', "סאמר סקול" בינלאומי באנגלית, חוויתי ומרוכז בסך 75 שעות - שווה ערך ל- 10 חודשי לימוד. התכנית תתקיים בשני בתי ספר בעיר וביישובים נוספים בנגב: אופקים, דימונה, ירוחם, מצפה רמון ורמת נגב.

התוכנית, הינה במימון תלמ"א (התוכנית הלאומית למצוינות באנגלית) ובתמיכתן של קרן שוסטרמן, קרן שטיינהרדט ועיריית ירוחם  ב- 28 ביוני, צפויים להגיע לישראל כ- 166 מורים בהכשרתם, יהודים, מארה"ב, אוסטרליה ודרום אפריקה ללמד אנגלית בהתנדבות, לצד מורים ישראלים, כ- 6,000 תלמידים מ- 17 רשויות מקומיות, בניהן ירוחם

מיכאל ביטון, ראש המועצה המקומית ירוחם: "אני רואה בפרויקט זה ברכה גדולה לתלמידי ירוחם והפריפריה בכלל. מדובר בתכנית משמעותית שתעניק לתלמידים הזדמנות אמיתית למצוינות בתחום האנגלית ובחיים בכלל".

אלון פוטרמן מנכ"ל ומייסד תלמ"א:  "יצאנו לדרך לפני כ- 4 שנים כפיילוט ב- 2 רשויות מקומיות בלבד על רקע המחסור החמור במורים לאנגלית ועל רקע החלטת הממשלה לפתוח את בית הספר של החופש הגדול, השנה, התכנית תיפתח ב- 17 רשויות מקומיות, עם מספר שיא של כל הזמנים של 6,000 תלמידים, במטרה לאפשר לכלל התלמידים להתקדם באופן שווה בלימודי האנגלית ולסייע בצמצום פערים חברתיים ולימודיים. התוכנית מתאפשרת בזכות ראשי הערים שזיהו את החשיבות בלימודי מקצוע הליבה, הרימו את הכפפה, נאבקו עם תלמ"א להשגת תקציב והצטרפו לפרויקט החשוב הזה, מתוך הכרה בכך שלא ניתן להכין תלמידים לחיים ללא לימוד מעמיק של מקצועות ליבה כמו אנגלית".

בכל כיתה, ילמדו מורה מתנדב מחו"ל שיוביל את הלימודים באופן פדגוגי, לצד מורה ישראלי, שהוקצה מבית הספר (לא בהכרח מורה לאנגלית). כחלק מהתכנית הייחודית , הילדים ייהנו מלימודי אנגלית חווייתיים מרוכזים, כ- 75 שעות לימוד בסה"כ בתקופה של 3 שבועות- שווי ערך לתקופה של 10 חודשי לימוד.


תגובות

End of content

No more pages to load