• 24 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תעלומה: מי עומד מאחורי השחתת עשרות תחנות ושלטים אלקטרוניים?

עד שהעיר באר שבע זכתה בתחנות אוטובוס חדישות ובשילוט אלקטרוני מהמשוכללים בארץ, עשרות מהן הושחתו ונגרם נזק של מאות אלפי שקלים

שילוט אלקטרוני יקר ערך - הושחת (צילום: דני בלר)

תופעה בבאר שבע: עשרות תחנות אוטובוס חדישות ושליוט אלקטרוני יקר ערך הושחתו בשנה האחרונה. הנזק מוערך במאות אלפי שקלים - ונדמה כי אין דרך להתמודד עם המכה. שנים רבות חיכו תושבי באר שבע לשדרוג בהתחנות הישנות. במהלך יקר, הוקמו תחנות חדישות, בהן שליוט אלקטרוני המודיע על זמני הגעת האוטובוסים בדיוק מרבי. התחנות היפות, הנוחות לא זכו לעדנה רבה: עשרות תחנות הושחתו במהלך השנה ונכון להיום, מספר תחנות טרם זכו לתיקון, אחרי שנהרסו. לאף אחד אין הסבר מדוע בבאר שבע מתרחת התופעה הזו.

התופעה קיימת למעשה כמעט מהיום הראשון בו הזכיינית החלה לפעול בעיר: ''יש תופעות כנגד דן באר שבע שאני לא יכול להסביר: יש וונדליזם באופן חסר תקדים כנגד תחנות האוטובוסים שלנו. מדובר בתופעה בהיקף ממש גבוה. יש תופעה חריגה של יידוי אבנים כלפי האוטובוסים של דן באר שבע, רק בפרק זמן של שבועיים היו 12 אירועים כאלה. זו תופעה חמורה, מסוכנת, המתרחשת בכל שכונות העיר, בהחלט לא מעשי קונדס, אלא פגיעה ממשית'', אמר לנו מנכ''ל החברה, יורי בורנשטיין, בראיון מקיף שפורסם באוגוסט 2017. 

נשים בשלטים בתחנות רוססו בצבע שחור ((צילום: דני בלר)

כמעט שנה חלפה מאז הראיון והתופעה עדיין קיימת. למשל, שילוט בתחנות ועילו מסע פרסום של מותג המשקפיים ''קרולינה למקה'', הושחת כי מתנוססת בו דמותה של בר רפאלי - בלבוש מלא. בתחנות אחרות נופצו זכוכיות. עיקר הקרובנות הן מערכות שילוט אלקטרוני, יקרות מאוד, המציגות את זמן הגעת הקווים השונים. באר שבע ביקשה להיות החלוצה במהפכת התחבורה הציבורית בישראל, אבל נדמה שאחרי הראו את היקפי הוונדליזם בבירת הנגב, במשרד התחבורה יעשו חושבים. 

התופעה אינה נחלתה של שכונה מסוימת: תחנות נהרסו בשכונה ג', על דרך רגר, בשכונה ה' ועוד. מטבע הדברים, לא ניתן להעמיד שומר על כל תחנה. יש ימים שלמים שאין נזק לתחנות ואז, ביום אחד, נגרם נזק לכמה תחנות בעיר. 

תגובות

End of content

No more pages to load