• 22 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שנת מאסר לקצין ששימש כסגן מפקד משטרת ירוחם

על אליהו כהן נגזרו שנת מאסר, מאסר על תנאי וקנס כספי בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בעת ששירת כסגן מפקד תחנת ירוחם: יצר קשרים עם עבריינים ואזרחים, קיבל טובות הנאה תמורת סיוע

צילום הדמיה: VICTOR / CC BY 2.0

ביהמ"ש המחוזי בבאר שבע (כב' השופטת דינה כהן) גזר 12 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס כספי בסף 10,000 שקלים על אליהו כהן, בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בעת ששירת כסגן מפקד תחנת ירוחם במשטרת ישראל.

על פי כתב האישום במסגרת תפקידו כשוטר הכיר כהן אזרחים ועבריינים אתם יצר קשרים במסגרתם קיבל טובות הנאה ובתמורה סייע להם תוך שניצל סמכויותיו כשוטר וביצע עבירות שונות.

בית המשפט קבע כי במעשיו, פגע הנאשם, בין היתר באמון הציבור ברשויות אכיפת החוק והפר את חובת הנאמנות שלו כשוטר כלפי הציבור. "על בית המשפט לבטא מסר ברור שיהיה בו כדי להגן על אותם ערכים חברתיים בלעדיהם אין חברה יכולה לקיים שלטון ומערכת אכיפת חוק תקינים. שוטר או עובד ציבור אשר המועל באמון שניתן בו, יהיה צפוי לעונש מאסר מאחורי סורג ובריח. לקיחת שוחד על ידי שוטר הוא מסממן ההיכר של מדינת עולם שלישי, ועבירה הפוגמת במסד חברתי תקין המושתת על ערכי צדק".

עו״ד אופיר אפרתי, המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה: "מדובר בשוטר ותיק בעל תפקיד פיקודי בעת ביצוע העבירות אשר ניצל את מעמדו, כוחו וסמכותו כשוטר ומעל באמון שניתן בו תמורת בצע כסף, קבלת שוחד מעבריינים ומתן תמורה של אי אכיפה כנגד העבריינים ואף סיוע להם. בשל חומרת העבירות טענה מח"ש כי יש להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל, כפי שגם קבע בית המשפט".

התיק נחקר על ידי צוות דרום במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה.

תגובות

End of content

No more pages to load