• 24 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ירי פצמ''רים לעבר עוטף עזה: נפילה בחצר גן ילדים

במה שמתברר כאירוע הירי הגדול מאז צוק איתן, הבוקר, מעט אחרי השעה 7:00, נורו פצמ''רים לעבר יישובי עוטף עזה. שתי רקטות נפלו בתוך קיבוצים, פצוע קל מרסיסים מטופל בסורוקה

שובל היירוט של כיפת ברזל מעל יישוב בעוטף (צילום: הועבר בקבוצות וואצאפ ללא קרדיט)

ירי מסיבי לעבר יישובי עוטף עזה, הבוקר, מעט אחרי השעה 7:00: לא פחות מ-25 פצמ''רים נורו על יישובי אשכול. תושבים באיזור דיווחו על קולות נפץ רבים. דובר צה''ל מסר כי בהמשך לאזעקות צבע אדום שנשמעו הבוקר, זוהה מטח ירי מרצועת עזה לעבר מספר מוקדים בשטח מדינת ישראל. בוצעו מספר יירוטים. תושבים באיזור מדברים על יירוטים רבים ולפחות תשעה נפילות במרחב. למרות אירוע הירי המסיבי, במועצת אשכול הוחלט לקיים את הלימודים כרגיל והסעות התלמידים נערכות כסדרם. הורים רבים, עם זאת, החליטו להשאיר את הילדים בבי: אמנם בתי הספר ממוגנים, אך הם לא מוכנים לסכן את הילדים בדרך. בסיכום האירוע -מתברר כי זהו האירוע המשמעותי ביותר מאז צוק איתן, עם 9 נפילות, שתיים בתוך יישובים, לרבות נפילה בחצר גן ילדים.

 אחד הפצמ''רים (צילום:דוברות המשטרה)

מדוברות אשכול מוסרים כי הייתה נפילה בחצר של גן ילדים ביישוב במועצה אזורית אשכול.  ללא נזק. לא היו ילדים בגן בזמן הנפילה  ''הלימודים מתקיימים כרגיל בכל מוסדות החינוך במועצה'', אומרים במועצה.

יירוט של מערכת כיפת ברזל בחבל אשכול (צילום: אהרון לביא)
​​​​​​​


''בשל הסכנה הקיימת בזירות ועד סיום בדיקה וטיפול בזירות הנפילה, משטרת ישראל קוראת לציבור שלא להתקרב למקום ולאפשר לכוחות המשטרה המקצועיים לסיים את הטיפול בבטחה וללא סיכון לאזרחים'', אומרים הבוקר במשטרה.

תיעוד יירוט כיפת ברזל מעל אחד היישובים, הבוקר (צילום: מועבר בקובצות וואצאת ללא קרדיט)

על פי דיווחים בתקשורת הפלסטינית: ״ההתנגדות ירתה פצצות מרגמה לעבר מוצב נחל עוז, דבר שהביא להפעלת כיפת ברזל". דיווחים מהרצועה מדברים על ירי של צה''ל על מוצבי החמא''ס. ככל שדיוע אין נפגעים ברצועת עזה. שום ארגון לא לקח על עצמו את האחריות, אך בישראל מעריכים כי מדובר בירי של ארגון הג'יהאד האיסלאמי.

סמוך לשעה 7:30 נמסר מאשכול כי זוהו נפילות בתוך שני יישובים במועצה אזורית אשכול וכן נפילות בשטחים פתוחים. ללא נפגעים לא ידוע על נזק. התושבים הונחו לחזור לשגרה.

למרות ההחניה לחזור לשיגרה, בשעה 8:03 נשמעה אזעקה נוספת ביישובים בחבל אשכול. תושבים מדווחים על קולות נפץ.

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול, בסיכום ביניים של האירועים: ''התעוררנו הבוקר למטח משמעותי אל עבר יישובינו. המטח נורה בדיוק בזמן ההסעות של התלמידים לבתי הספר ולכן עצרנו את ההסעות בזמן הירי. לאחר התייעצות עם הצבא, הוחלט לחדש את מערך ההסעות והלימודים בכל מוסדות החינוך במועצה מתקיימים כרגיל''.

''אנו נערכים לבוקר מורכב במוסדות החינוך בתגובות של הילדים. צוותי החינוך שלנו למודי ניסיון ובליווי גורמי המקצוע במועצה נערכים למתן כל המענים הדרושים לילדינו. אנו בקשר שוטף עם הצבא, כרגע אין שינוי בהנחיות לתושבים ואנו עוקבים אחר כל התפתחות״.

שר החינוך, נפתלי בנט, שוחח כעת עם הגננת בקיבוץ  בו התפוצצה הבוקר אחת מפצצות מרגמה שנורו מרצועת עזה. 
השר ביקש לשמוע אודות מצבם של הילדים והצוות החינוכי, ולחזק את ידיהם לאור המצב הביטחוני המתוח. הגננת סיפרה לשר כיצד מתנהלת שגרת הבוקר עד כה, ועל אופן ההתנהלות לאורך האירוע.  השר בנט מסר: ״התרשמתי שבאמצעות הרוגע והמנהיגות השקטה של הגננת, המצב התנהל בצורה מסודרת וללא פאניקה. הבדל של כמה דקות ויכל להיות כאן אסון גדול שנמנע בנס. אני מבקש לחזק את תושבי עוטף עזה, ולומר באופן ברור לאויבנו שעל הגבול - הפרה של השקט תיענה ביד קשה״. 

​​​​​​​

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, עודכן הבוקר בהתרחשויות האחרונות בעוטף עזה וביקש לשוחח עם ילדי הגן אשר ספג הבוקר נפילה ממטח הטילים. הגננת טובה ישבה בין הילדים במהלך ארוחת הבוקר והשמיעה את דברי הנשיא לילדים יחד.

בינתיים, הגיע בכוחות עצמו תושב המועצה לבית החולים סורוקה. האיש בשנות הארבעים לחייו סובל מרסיס בכתף ובאוזן ומטופל כעת במיון הכירורגי מצבו מוגדר קל.


תגובות

End of content

No more pages to load