• 24 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: גנבים בפעולה בנווה נוי - נכנסים לבית וגונבים אופניים

בלי פחד ובלי בושה: נכנסים לבית בשכונת נווה נוי, לוקחים אופניים ויוצאים כאילו כלום לא קרה. בשכונה יש תחושה של חוסר ביטחון. מה קורה בבאר שבע?

בוחרים בית בנווה נוי, נכנסים פנימה מסתובבים כאילו כלום, גונבים אופניים ויוצאים: יממה בלבד אחרי שעשרות תושבים בנווה נוי מצאו את המכוניות שלהם מרוססות בצבע ושמשותיהן מנפוצות, מתפרסם סרטון ובו נראים צעירים נכנסים לחצר בית בנווה נוי, מסתובבים חופשי, גונבים אופניים ויוצאים משם כאילו כלום.  לדברי תושבים בשכונה, זה אינו המקרה הראשון.

כך גונבים מהבתים בנווה נוי (תיעוד מצלמת אבטחה)


האירוע קרה בלילה, כשבני המשפחה ישנו. צריך להבין: שכונת נווה נוי הוותיקה נחשבת שכונה שקטה, אשר בימים אלה אף נמצאת בתנופת בנייה, של כ-300 יחידות דיור חדשות. המקרים האחרונים לא מוסיפים יוקרה למקום. תושבים בנווה נוי טוענים כי ייתכן שמדובר בצעירים העובדים במהלך היום במקום, ''לומדים'' את השטח וחוזרים בלילה. התושבים במקום דורשים להגביר את סיורי המשטרה ולנקוט באמצעים גלויים וסמויים להגביר את בטחונם.  

בעבר היו בבאר שבע תופעות של פרוטקשן באתרי בנייה, במקום בו נבנו וילות. דיירי וילות בשכונות החדשות סיפרו גם, לא אחת, כי בלילות הם דואגים לנעול היטב את הבתים. רצף המקרים האחרון בוודאי אינו מעודד אוכלוסיה חזקה ואיכותית לעבור לבאר שבע, תחשוב פעמיים אם זה מה שהוא רוצה להתמודד איתו מדי יום. ללא ספק, וגם אם ראשי ציבור לא אומרים את זה מפורשות, צריך להתחיל להיזהר יותר: להקפיד לנעול דלתות, לאבטח ציוד בחצרות הבתים, לא להשאיר תיקים ופלאפונים על השולחן בבתי קפה ולא לפתוח דלתות לכל אחד. עצוב?, מדאיג? זו נמציאות.

תגובות

End of content

No more pages to load