• 24 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פשע שנאה? רכבים של תושבים בדואים בנווה נוי רוססו בצבע

סערה הערב בבאר שבע: מתברר כי הרכבים שרוססו בנווה נוי במילה ''בדואים'', שייכים בחלקם לתושבים ערבים ובדואים בשכונה. ''אנחנו דורשים מראש העירייה שיגנה את הגזענות, המצב מפחיד'', אומר הערב תושב

אחד מכלי הרכב שרוססו (צילום: טוויטר עומדים ביחד)

הערב מתברר, כי כלי הרכב בשכונת נווה נוי, שרוססה עליהם בגרפיטי שחור המילה ''בדואים'', שייכים ברובם לתושבים ערבים ובדואים בשכונה הותיקה. ''אנחנו מבקשים מראש עיריית באר שבע שיגנה בכל תוקף גילויים של גזענות בעיר. אני בטוח שאם היו כתובים על מכוניות את המילה ''יהודי'' הוא היה רץ לעשות את זה'', אומר הערב אחד נפגעים, שביקש להישאר בעילום שם, בעיקר מתוך חשש שמבצעי המעשים ינקטו בצעדים יותר אלימים.

מוקדם יותר הודיעה משטרת באר שבע, כי בעקבות תלונות מהלילה בגין גרימת נזק לשישה כלי רכב ברח' צאלון בבאר שבע, נפתחה חקירה.

נודע, כי במשטרה רואים את העניין בחומרה ומקצים משאבים רבים לחקירה. עד כה הוגשו 11 תלונות. 

אחד הרכבים המרוססים בנווה נוי (צילום מתוך טוויטר עומדים ביחד)

בערב פורסם תיעוד כלי הרכב המושחתים בחשבון הטוויטר של עומדים ביחד, קבוצה הפועלת למען הדו קיום בנגב וחברים בה יהודים ובדואים מבאר שבע ויישובי האיזור. 

חה״כ סעיד אלחרומי ( הרשימה המשותפת ) אמר הערב: ''אני מגנה בתוקף את כתובות הנאצה והשחתת הרכבים של כמה מתושבי שכונת נווה נוי הערבים בבאר שבע . אני קורא למשטרה לחקור נושא זה במהירות ולמצות את הדין עם האחראים . בבאר שבע חיים אלפי משפחות ערביות בשכנות טובה עם שאר התושבים היהודים , אין מקום לתופעות כאלה בעיר באר שבע , בירת הנגב , ועיר מטרופולין אשר חיים בה יהודים וערבים בשכנות טובה וביחסים מצוינים . אלה עשבים שוטים שאני בטוח שכלל התושבים והנהגת העיר מתנערים ממעשיהם ומגנים אותה''.

בימים האחרונים ישנה אווירה מתוחה בבאר שבע, בין היתר בשל הפגנת מחאה כנגד האירועים האחרונים בגבול רצועת עזה, בהם נהרגו עשרות מפגינים מירי צה''ל. בצה''ל אמרו, כי מדובר בחלקם במחבלים, שניסו לחצות את הגבול בחסות המהומות. ההפגנה, שנערכה בכניסה לאוניברסיטת בן גוריון ועמדו בה יחדיו סטודנטים יהודים וערבים, מארגוני משאל וזכויות אדם, התלהטה כאשר אחת המפגינות נופפה בדגל הרשות הפלסטינית. למחרת נערכה הפגנה נגדית, לתמיכה בחיילי צה''ל, במהלכה אחד הנואמים יצא כנגד הסטודנטיות ואמר שאחרי שהן מסיימות להפגין ''הולכות לחגוג עם הערבים בחדרים''. 

רכב הסעות שרוסס בכתובת ''בדואים'' (צילום: חשבון הטוויטר של עומדים ביחד)

בנוסף, רק לאחרונה עיריית באר שבע הורתה לסגור את המקלט המשמש את הפורום לדו קיום ובית המספט הוציא פסיקה בעניין. הפורום לדו קיון עותר לבג''צ, בטענה של התנכלות פוליטית. אין זה סוד שארגוני שמאל, להט''בים, מיעוטים, זוכים לקללות ברשתות החברתיות בבאר שבע, שנתפסת כעיר שמרנית, בה רוב מצביעים מובהק למפלגות הימין. בשנה האחרונה בוטלו בשל איומים, אירועים של ארגוני שמאל בעיר.

תגובות

End of content

No more pages to load