• 24 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שביתה בחברה המטפלת בפסולת מסוכנת בנאות חובב

כ-150 עובדי החברה לשירותי איכות סביבה בנאות חובב לא קולטים מהבוקר פסולת ולא מבצעים השמדה והטמנה של פסולת מסוכנת. הרקע: מחלוקת על תוספת שכר

מתקני החברה בנאות חובב (צילום: יח''צ מתוך אתר החברה)

כ-150 עובדי החברה לשירותי איכות הסביבה יפתחו בעוד זמן קצר בשביתה כללית במסגרתה לא יבצעו קליטה, השמדה והטמנה של פסולת מסוכנת באתר החברה בנאות חובב, למעט מקרים חירום דחופים בלבד.

מההסתדרות נמסר כי ''ברקע לצעדים הארגוניים מבוי סתום וסחבת מצד ההנהלה במו"מ לחידוש ההסכם הקיבוצי של העובדים שנמשך מזה שמונה חודשים. לצד זאת הצעדים ננקטים על רקע החלטת ההנהלה לפגוע בהתאגדות העובדים ובכוחם הארגוני ולחלק מענק בגין רווחיה ב-2017 רק לעובדים שאינם מאוגדים. זאת, תוך קישור אסור של חלוקת המענק לחוסר ההתקדמות במו"מ והתעלמות מהקריטריונים לחלוקה שנקבעו ברשות החברות''.

''ההסתדרות וועד עובדי החברה דוחים מכל וכל את טענות ההנהלה כפי שהופצו מוקדם יותר הבוקר. חבל שבמקום לטפח את ההון האנושי שלה ולקדם את עובדיה אשר משתכרים ממילא ברמות שכר נמוכות במיוחד הדורשות תיקון, בוחרת ההנהלה להטיח האשמות מיותרות בנציגות העובדים ולנקוט בטקטיקות של הפרד ומשול. ההסתדרות קוראת בזאת להנהלת החברה למנוע את העמקת המשבר ולטובת כל הצדדים לשוב בה באופן מיידי מהצעדים הפוגעניים עליהם החליטה, אחרת הצעדים הארגוניים יוחרפו''.

בחברה הממשלתית לשירותי איכות הסביבה אומרים בתגובה, כי החברה פנתה לביהמ"ש בבקשה לפתוח את שערי המפעל: ''היום בשעה 08:20 הודיעו עובדי החברה הממשלתית לשירותי איכות הסביבה כי יפתחו בשעה 10:30 בשביתה, לטענתם, בשל אי הסכמת הנהלת החברה לדרישתם לתוספת שכר. זאת בזמן שמשאיות הנושאות פסולת מסוכנות מחכות בשער מפעל החברה, וכתוצאה מהודעת העובדים תאלצנה לחזור כלעומת שבאו, על כל הסכנות הכרוכות בכך''.
 
''דרישות העובדים כוללות תוספת שכר העולה באופן משמעותי על המקובל בחברות ממשלתיות, וכן דרישות לביצוע שינויים בסעיפים ארגוניים בהסכם הקיבוצי, שמשמעותם מעורבות העובדים בניהול החברה.
השבתת המפעל והפסקת קליטת פסולת חומרים מסוכנים, עלולות לגרום לנזקים אקולוגיים לצד השבתת העבודה במפעלים רבים במשק. מתוקף האחריות המוטלת על החברה כתשתית לאומית, פנתה ההנהלה לבית המשפט בבקשת צד אחד, להורות על פתיחת שערי המפעל לקליטת פסולת מסוכנת''.
 
''הנהלת החברה קוראת לעובדיה לגלות אחריות, לשוב למו״מ ענייני ולמנוע גרימת נזקים מיותרים למשק, לסביבה ולחברה. הנהלת החברה קוראת גם להסתדרות העובדים להתערב על מנת למנוע את השביתה המיותרת'', נמסר. 

תגובות

End of content

No more pages to load