• 22 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

היישוב הקטן בישראל, עיר אובות, יתרחב ל-250 יח''ד

היישוב, השוכן בערבה התיכונה, אמור להתרחב בצורה ניכרת: כיום מתגוררים בו רק 8 תושבים. שר השיכון מתכוון להקים שם 250 יחידות דיור

היישוב עיר אובות (צילום: Bukvoed / CC BY 3.0)

היום, שלישי, אושר בוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים תכנית ליישוב עיר אובות שקודמה על ידי משרד הבינוי והשיכון בשיתוף עם החטיבה להתיישבות והמועצה האזורית ערבה תיכונה. 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: ״עם כניסתי לתפקיד הורתי לחדש במיידי את תקציב התכנון לעיר אובות ולקדם מול מוסדות התכנון את הקמתו של ישוב אסטרטגי זה. זאת מתוך הכרה והבנה של חשיבות יישובי הערבה והנגב. אנו פועלים במלוא המרץ להגדיל את מלאי הדירות ולספק פתרונות דיור ואיכות חיים למען הציבור בישראל. נמשיך לפתח, לחזק וליישב את הדרום בכלל והנגב בפרט.״

עיר אובות, ישוב מחודש במועצה האזורית ערבה התיכונה ובו מתוכננות כ- 250 יח"ד. היישוב, יישוב קהילתי תירותי השוכן ממערב לצומת חצבה,  צמוד לעתיקות תמר המקראית.  משרד הבינוי והשיכון יחד עם החטיבה להתיישבות, המועצה האזורית וגורמים נוספים פועלים מזה 4 שנים לאישור הקמת הישוב ולחיזוק ההתיישבות בערבה. היום אושרה ההחלטה שהוביל משרד הבינוי והשיכון.

עיר אובות נחשב ליישוב הישראלי בעל המספר הקטן ביותר של תושבים: שמונה בלבד. המקום החל את דרכו בשנת 1967 כמעין קיבוץ של יהודים שעלו ממיאמי שבארצות הברית, ובראשם שמחה פרלמוטר.  כיום מתגורר במקום בנו של פרלמוטר, דרי, עם משפחתו, וכן כמה משפחות נוספות, יהודיות ולא יהודיות. המושב מוכר על ידי המדינה כחווה חקלאית.

תגובות

End of content

No more pages to load