• 24 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מס הכנסה פשט על חנות פלאפונים - וגילה שעשרות אלפי שקלים לא דווחו

מס הכנסה ערך בשבוע שעבר ביקורת פתע ב-152 עסקים ברחבי הנגב וגילה ששבעה מהם לא רשמו הכנסות כדין, ''אבל התכוונו לדווח''

עשרות אלפי שקלים לא דווחו (צילום הדמיה: Steven L. Shepard / CC0)

ביקורת פתע של מס הכנסה בעסקים בנגב, בשבוע שעבר: בסלון כלות בנתיבות נמצא צ'ק בסך 580 ₪ שלא נרשם בספרי העסק וגם לא גובה בהזמנה בעבורו. מנהלת הסלון אמרה למבקרי מס הכנסה "קיבלתי את זה כמקדמה, בדיוק עכשיו יצאה הלקוחה ונכנסה שכנה ודיברתי איתה ולכן לא הספקתי לרשום..."

המקרה ארע בשבוע שעבר, בעת מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי שהתרכזו בבתי עסק בערים באר שבע, נתיבות, דימונה ואזור ים המלח., המבצע כלל 152 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 5% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקיד שומה באר שבע, נבחרו בתי עסק מענפי המסחר, השירותים ומקצועות חופשיים.

בעסק לממכר טלפונים סלולריים, נמצא שכל מה שנרשם בפנקס החשבוניות, אינו מועבר למנהל החשבונות לצורך דיווח לרשויות המס. סכום החשבוניות שלא דווח עליהן עמד על 43,000 ₪. בעל העסק בתשובתו מצא לנכון להעביר את האחריות למנהלת החשבונות לו ואמר: "מנהלת החשבונות עתה לי בלגאן ועוד לא העברתי לה, אעביר לה כאשר היא תגיש דוח שנתי"... במשרד עורכי דין בבאר שבע נמצא צ'ק שלא נרשם ושהופקד לחשבון הבנק של עורכת הדין. תשובתה של עורכת הדין היתה: "הפקידה השאירה קבלות ריקות לרשום את הצ'ק והיא תכננה לרשום..."

''פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים'', אומרים במס הכנסה.

תגובות

End of content

No more pages to load