• 16 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפגנה סוערת בכניסה לאוניברסיטה: דגלי פלסטין וכרזות נגד המלחמה

מהומה באוניברסיטת בן גוריון: עשרות סטודנטים ופעילי שמאל הפגינו בכניסה למוסד עם דגלי פלסטין ושלטים נגד הכיבוש, הירי של צה''ל בגבול עזה ונגד המלחמה הבאה. מולם, הפגינו פעילי ימין

ההפגנה בבן גוריון (צילום: שי אלבז / רץ ברשת חברתית / וואצאפ)

סערה הערב בכניסה לאוניברסיטת בן גוריון: פעילי שמאל וסטודנטים ערביים מבן גוריון הפגינו כנגד האירועים האחרונים בגבול הרצועה, הירי של צה''ל וכנגד הכיבוש. מולם, עמדה קבוצה של מפגיני ימין. בתווך, שוטרים שהפרידו כנגד המפגינים משני המחנות. סרטונים של ההפגנה מופצים ברשתות החברתיות וזוכים לחשיפה גבוהה, בקרב שני המחנות. 

הפגנה בכניסה לאוניברסיטה (מתוך פייסבוק - שי אלבז)


ההפגנה נמשכה דקות ארוכות. הסטודנטים הערביים ופעילי השמאל הניפו דגלי פלסטין ונשאו שלטים שביקשו לסיים את הכיבוש, כנגד הירי של צה''ל במהומות ברצועה ובבקשה למנוע את המלחמה הבאה. מנגד, מפגיני הימין התעמתו עם השוטרים, שלטענתם לא עצרו את אנשי השמאל והערבים והתירו להם להפגין.

מן המשטרה נמסר כי מהלך מחאה שנערכה בכניסה לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, פנה אחד הנוכחים לשוטרים שהיו במקום בטענה שהותקף בידי אחד מבאי המחאה. החשוד עוכב לחקירה.

מוחה נוסף עוכב לחקירה בחשד לאיומים על שוטר. "משטרת ישראל תאפשר חופש הביטוי והמחאה, אך לא תתיר הפרת הסדר הציבורי ואיומים או פגיעה באזרחים וכל שכן בשוטרים האמונים על שמירת מרקם החיים", נמסר מהמשטרה.

היום נערכו הפגנות דומות נערכו במוסדות אקדמיים שונים ברחבי הארץ על רקע יום הנאכבה, החל היום, האירועים האחרונים בגבול הרצועה ואחרי אירועי אתמול, בהם כ-40,000 מפגינים עמדו מהצד העזתי וניסו לחדור את גדר המערכת. אתמול העימותים רשמו עשרות הרוגים ומאות פצועים, על פי מקורות ערביים. 

​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load