• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דליקות בעוטף עזה בשל עפיפוני תבערה, הערב סוכלה מנהרת טרור

לקראת אחד השבועות הרגישים של התקופה האחרונה: צה''ל ביטל אימונים ומרכז כוחות ברצועה. עפיפוני התבערה ממשיכים לפגוע בשטחים חקלאיים בישראל

הדליקה הבוקר, בבארי (צילום: דוברות כיבוי והצלה)

לקראת אחד השבועות הרגישים של החודשים האחרונים, על רקע מעבר שגרירות ישראל לירושלים: צה''ל ביטל אימונים והחל לרכז כוחות בגבול הרצועה. היום, שבת בצהריים, אירעו שרפות בכיסופים, בבארי ובמפלסים, בשל עפיפוני תבערה. הערב הופצצה מנהרת טרור בצפון הרצועה.

צוותי כיבוי מתחנת הנגב המערבי טיפלו במוקדי הדליקה והושגה שליטה באירועים. אחר הצהריים הייתה תקיפה מסיבית של צה''ל, כך דווח בכלי תקשורת בעזה, מערבית לבית חאנון.  הערב מוסר צה''ל, כי מדובר בתקיפת מנהרה באיזור בית חאנון, שלא הגיע לגבול ישראל. 

אתמול, שישי, אירעה השחתה והצתה במעבר הסחורות בכרם שלום, מעברו הפלסטיני.  עשרות מפרי סדר, בחסות חמא''ס, פגעו בתשתיות מהצד העזתי. מדובר בצינור האספקה הראשי לרצועת עזה ופגיעה בצינורות הגז פוגעת קשה בתושבי עזה. 

בעקבות האירוע, אישר שר הביטחון אביגדור ליברמן את המלצת צה"ל ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון על סגירת מעבר כרם שלום החל ממחר, ראשון,  ועד להודעה חדשה. המעבר סגור מלבד לסוגיות הומניטריות שיאושרו באופן פרטני. 
סגירת המעבר תתקיים עד להשלמת תיקון הנזקים שנגרמו כתוצאה מהפרת הסדר ויפתח שוב בהתאם להערכת המצב. |

פגיעה בתשתיות מעבר כרם שלום (צילום: דובר צה''ל)
​​​​​​​


''ארגון הטרור חמאס מוביל בשבועות האחרונים ביתר שאת פעולות טרור בכסות של הפרות סדר אלימות- פוגע ברווחת חייהם של תושבי עזה ומשתק את עורקי החיים שלה.  ישראל ומדינות רבות בעולם פועלות להכנסת סחורות- מזון, ציוד ודלקים לאזרחי הרצועה וחמאס מונע את הגעתן ומבצע פעילות שמסכנת את הפעלת המעברים לרצועה. חמאס הינו האחראי לכל הנעשה ברצועת עזה מעל ומתחת לקרקע והיא שתישא בהשלכות למעשיה'', נאמר בהודעת דובר צה''ל.

פיצוץ האירוע בצפון הרצועה (צילום: דובר צה''ל)​​​​​​​

משפחתו של קצין צה״ל, סגן הדר גולדין, המוחזק בידי חמאס, פנתה הערב לשר הביטחון אביגדור ליברמן ולמתאם לענייני שבויים ונעדרים ירון בלום וביקשה מהם להעביר מסר לפלסטינים ולקהילייה הבינלאומית כי מעבר כרם שלום לא ייפתח מחדש עד להשבת חיילי צה״ל והאזרחים הישראליים הנמצאים בידי חמאס בעזה.

הבוקר, שבת, בעקבות השחתת המעבר על ידי הפלסטינים, החליט שר הביטחון ליברמן לסגור את המעבר עד להודעה חדשה. 

פרופ׳ שמחה גולדין אמר הערב כי: ״המעבר בכרם שלום הוא הומניטארי וחייבים להתנות את פתיחתו בהשבת החיילים והאזרחים על פי הדין ההומניטארי הבינלאומי. דרך מעבר כרם שלום עוברים מדי יום לעזה מאות משאיות עמוסות סחורות המגיעות לישראל בקו ישיר של אוניות מטורקיה לנמל אשדוד. מדובר בסחורות שהן תמיכה ישירה של האחים המוסלמים, הממשל הטורקי בראשות ארדואן וקטאר. חייבים לקשור בין פתיחתו המחודשת של המעבר לבין השבת החיילים והאזרחים - הומניטארי תמורת הומניטארי״.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load