• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מפוני כיכר קפלן נפגשו עם רוה''ע ב''ש, עבודות השיקום לא התחילו

''לקחתי הלוואה, על מנת לשלם שכר דירה, לא יודעת כמה עוד אחזיק כך'', מספרת דיירת. ''אנחנו מסייעים ככל יכולתנו, הסיפור מורכב'', אמר רוה''ע ב''ש. מתי הדיירים ישובו לביתם?

הבניין באליעזר קפלן 12 (צילום: דני בלר)

המבנה בקפלן 12, אשר בצעד דיר פונה מדייריו, אחרי שהוכרז מסוכן - יעבור שיקום מבני שיבטיח את יציבותו לכל העומסים, למעט דרישת התקן הישראלי 413, לעמידות בפני רעידת אדמה - כך מסר מהנדס העיר באר שבע לוועד דיירי הבניין, במכתב שנשלח אליהם ב-10 במאי. על פי המכתב, מדובר בדרישה מינימלית ומטרתה למנוע קריסה מיידית של המבנה וגרימת נזק גדול יותר. ''מילוי הדרישה יאפשר את ביטול ההכרזה על המבנה כמסוכן''.

דיירי הבניין נכחו בישיבת מועצת העיר שנערכה השבוע. נכון להיום, העבודות לשיקום הבניין תקועות והדיירים נאלצים לשכור בתים מכיסם הפרטי. אחת הדיירות סיפרה כי כל הביטוחים שהיו בידיה בוטלו עם הכרזת המבנה כמסוכן. ''אין פתרון באופן. נאלצתי לקחת הלוואה, כדי שאוכל לשלם שכר דירה. אין לנו לאן ללכת ואני לא יודעת עוד כמה זמן אוכל להמשיך לשלם שכר דירה''.

אליעזר קפלן 12 (צילום: דני בלר)

ביום חמישי, בשעות הבוקר, נערכה פגישה בין נציגות דיירי הבניין לבין ראש עיריית באר שבע וראשי  האגפים בעירייה הנוגעים בעניין. ''מדובר במצב לא קל, לא פשוט ועיריית באר שבע עשתה ככל יכולתה לסייע, הייתה התרמות של כל הנוגעים בדבר'', אמר רוה''ע ב''ש. 

על אף שהפינוי היה כבר לפני כמה חודשים, הדיירים טרם התקשרו עם קונסטרוקטור. זהו תנאי הכרחי להשלמת הפרויקט. לעת עתה, אין כוונה לבצע במקום פינוי-בינוי, בשל היעדר כדאיות כלכלית. ''אם זה קרה בבניין שלנו, יכול להיות שיש בניינים במצב דומה בשכונות הישנות''.

הדיירים כועסים על כך שאיש לא מוכן לקחת אחריות על כך שמבנה, שהתגלו בו כשלים כל כך מהותיים, אושר לאיכלוס. זו הפעם הראשונה בה מבנה בבאר שבע מפונה מדייריו ונאסר עליהם לאכלס אותו. 

במכתב, עליו חתום מהנדס העיר דימיטרי פיגליאנסקי, מתבקשים הדיירים גם להתקשר עם מתכנן מערכות אינסטלציה, על מנת להעתיק את קווי המים והביוב של הבניין, על מנת למנוע מפגעים עתידיים.  

גם אם העבודות יתחילו בקרוב, עדיין מדובר בתהליך ארוך ויחלפו חודשים ארוכים עד שהדיירים יוכלו, אם בכלל, לחזור לבתיהם. 
כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load