• 16 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תושבי נאות לון זועמים בעקבות אישור הקמת מגדלי הגרנד קניון

הוועדה המחוזית אישרה את הקמתם של שלושה מגדלים חדשים על שטח החניה של הגרנד קניון והתושבים רותחים מזעם: ''מאוכזבים מעיריית באר שבע, שהעדיפה את הטייקונים''

החנייה של הגרנד כיום, עליה יוקמו מגדלים (צילום: פייסבוק)

מורת רוח הערב בשכונת נאות לון, אחרי שהוועדה המחוזית אישרה את הקמתם של שלושה מגדלים נוספים בשטח המהווה כיום את החניה של הגרנד קניון. ''זוהי אכזבה,  מהנהגת העירייה והעומד בראשה. העדפה ברורה לכיסם של הטייקונים,  על פני רווחת התושבים'', אומרים הערב ראשי המאבק. 

תושבי שכונת נאות לון הגישו בחודשים האחרונים התנגדויות רבות, כ-140, לוועדה המחוזית, כנגד הקמתם של שלושה מגדלי מגורים נוספים, בשטח המהווה כיום את החניה של הגרנד קניון. כבר כיום, מדובר באחד הצמתים העמוסים בבאר שבע. מדי ערב משתרכים בדרך טוביהו, באיזור הגרנד, פקקי תנועה. תוספת של כ-1000 דיירים תהפוך, כך חוששים התושבים, את האיזור כולו לפקק תנועה. מובילי המאבק קבלו כנגד העובדה שבמקום אין בכלל פינות ירוקות, שירותי קהילה ותשתיות לעוד תושבים. לדבריהם, סוחרי הקניון הולכים להיפגע מביטול החניה: באיזור אין היכן לחנות והבאר שבעים יעדיפו שטחי מסחר אחרים. 

בעיה נוספת, היא הרמת מגדלים ענקיים על שטח קטן, שיהפוך את היציאה לעבודה של הדיירים לסיוט גדול. הערב התושבים נסערים מאוד. פגישה שנערכה השבוע בעיריית באר שבע, כבר לא בישרה טובות. משתתפי הפגישה לא קיבלו תשובות מעיריית באר שבע והייתה תחושה שראו בהם ''ילידים שמפריעים להביא את הקדמה לבאר שבע''. כשדרשו שטחים ירוקים ולא רק בטון, ענו להם נציגי היזמים, לדבריהם, ''אם אתם רוצים נופים תסעו לטוסקנה''.

תזכורת: הפגנת התושבים לפני מספר חודשים (צילום: דני בלר)

''זאת תעודת הקבורה של הגרנד קניון ואם הציבור יצביע ברגלים ולא יכנס לקניון הגרנד אז זה יהיה התשלום לבעלי הנכסים שעושים ככל העולה על רוחם..גם ככה המון כבר לא יגיעו לשם עקב פקקים ובעיות חניה...יש מספיק היכן לעשות קניות'', אומר הערב משה כהן, אחד הדיירים. דיירים אחרים נקטו בלשון קשה יותר וטענו טענות מאוד קשות נגד העירייה, היזמים והעומד בראש העירייה. ''מזלזלים בתושבים... כסף יעוור עיני חכמים'', אומרים תושבים. 

''עושה לי חשק לעזוב לאופקים. השכונה הזו תהפוך לרמות ואפילו גרוע יותר. הכוח והסררה אוחזים בהם ובעומד בראש.. מנסים לייבא תושבי חוץ על פני איכות החיים של תושבי ומי שגדל והתחנך בעיר הזו שכבר שינתה את פניה'', אומרת הערב יסמין סטמקר. 
אכן, מתחילה להיות עזיבה שקטה של תושבים מבאר שבע לאופקים, בין היתר בשל העובדה שתושבי אופקים נהנים לא רק מאיכות חיים כפרית, אלא גם ממענקים והטבות מס גדולות, שאין בבאר שבע.

לאחרונה נשמעים יותר ויותר קולות, של תושבים וגם של אנשי אקדמיה, נגד תוכנית ציפופה של העיר באר שבע, עיר שאין לה בעיות של עתודות קרקע. בעיר יש בעיות חניה - מצוקת החניה, דוחות החניה והסדרי החניה מניבים לעיריית באר שבע עשרות מיליוני שקלים בשנה. הבניה הצפופה, שמגדלי הקניון הם רק סנונית שלה, לא מלווה בהקמת פינות ירוקות, להיפך: פארק יעלים, למשל, עומד להצטמצם לטובת הקמת עוד בניינים. 

בערב אומרים חלק ממשתתפי המאבק כי בכוונתם לפנות לערכאות גבוהות יותר, לרבות הגשת בג''ץ. 

תזכורת: שידור ישיר מההפגנה ליד הגרנד (צילום: דני בלר)


​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load