• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

69 שנה למשטרת ב''ש - ומפקד תחנה חדש

משטרת באר שבע ציינה 69 שנה להקמתה: היו שם השוטרת הראשונה של ב''ש, מפקדי תחנה בעבר ובמעמד החגיגי, מונה נצ''מ אפי שימן למפקד התחנה ה-32

אירוע ההצדעה. מפקדי התחנה לדורותיהם (צילום: דוברות המשטרה)

משטרת באר שבע ציינה אתמול, רביעי, 69 שנה להקמתה, בטקס בו השתתפו רבים מראשוני התחנה, בהם השוטרת הראשונה של באר שבע, הדסה אברמוביץ', אשר דוידוביץ', ניצול שואה שהיה מפקד התחנה באמצע שנות השישים וכן נכבדים רבים. בטקס החגיגי מונה נצ''מ אפי שימן למפקד התחנה ה-32.

משטרת באר שבע נלחמת בשוק השחור: תפיסת בשר מוברח, שוטרל צד גשש בדואי (צילום: מתוך ארכיונו של אריה רפפורט ז''ל)​​​​​​​

אתמול נערך ערב הצדעה והוקרה למפקדי תחנת באר שבע לדורותיהם. התארים אינו מקרי: תחנת באר שבע הקומה לפני 69 שנים, ב-9 במאי 1949. התחנה נחנכה  בשעה 12:00 אז העביר מפקד התחנה מברק למפכ"ל הראשון יחזקאל סהר בדבר הודעתו על פתיחת התחנה על פי הפקודה שניתנה. התחנה בראשית דרכה מנתה 53 שוטרים בתפקידי סיור וחקירות וישבה במבנה סמוך.

השוטר הראשון של באר שבע, שלמה רגוניס (מתוך ארכיונו של אריה רפפורט ז''ל)

מפקד התחנה הראשון היה מפקח שני אליעזר פריש ז"ל ומאז חלפו במרוצת השנים 31 מפקדי תחנות.  כיום משרתים בתחנה כ-300 שוטרים המעניקים שירותי משטרה לתושבי העיר באר שבע וחלק מיישובי המגזר הבדואי. באירוע נחשף קיר מפקדים ובו תמונות של כל המפקדים לדורותיהם.

מבנה תחנת משטרת באר שבע, בשנת 1948 (צילום: הוגו מנדלסון / לע''מ / נחלת הכלל)

באירוע השתתפו בני משפחת מפקדי התחנות, והשוטרת הראשונה של התחנה הדסה אברמוביץ ששירתה בתפקיד שיטור שטח. את האירוע כיבדו בנוכחותם מפקד מחוז הדרום ניצב מוטי כהן, מפקד מרחב נגב תת ניצב נתן בוזנה, שוטרי וקציני התחנה, וראש עיריית באר שבע.

מפקד מחוז דרום ניצב מוטי כהן: ״האתגרים הרבים אשר עומדים לפתחה של תחנת באר שבע מורכבים ודורשים מתן קשב ושירותי משטרה ובמקביל מאבק בלתי מתפשר בפשיעה ובפורעי החוק. יגאל אלון אמר בדבריו ״ עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל. כאן, בחצר התחנה, באירוע המרגש בו התכנסנו ביחד עם כלל מפקדי התחנה לדורותיהם, ניכר כי התחנה חושבת על עברה כל העת ומעריכה ומוקירה את מפקדיה ושוטריה ועל כך גאוותי".

העיתונאי אריה רפפורט ז''ל, משך שנים רבות כתב הפלילים והמשפט של השבועון ''כל-בי'', שירת משק שנים רבות כקשר במשטרת באר שבע והכיר אישית חלק מהדמויות הבולטות בדור המייסדים של משטרת ב''ש. רפפורט תיעד במספר ספרים שכתב ובבלוג "ההסטוריון'', את הפרשיות שהסעירו את העיר.

לצפיה וקריאה נוספת על תולדות משטרת ב''ש, בבלוג של אריה רפפורט ז''ל

דור המייסדים והדור הנוכחי במשטרת ב''ש. בצילום: בצד ימין - אשר דוידוביץ, שורד שואה ומפקד תחנת באר שבע בשנת 65-66.  נושא עיטור לוחמי המדינה מטעם משרד הבטחון על מאבקו לתקומת ישראל ובעל עיטור השירות משנת 64 על תושייתו בשעת לכידת חוליית מסתננים חמושים. במרכז: נצ"מ אפי שימן מפקד תחנת באר שבע הנוכחי. בצד שמאל: הדסה אברמוביץ, השוטרת הראשונה בתחנת באר שבע.

​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load