• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מחצית הדוחות בב''ש - של תושבי חוץ

חבר המועצה ינאי העלה הצעה לסדר היום בעניין החניה שלדבריו, מניבה לעירייה כ-70 מיליוני שקלים בשנה

ישיבת מועצת העיר (צילום: דני בלר)

70 מיליוני שקלים - זוהי ההכנסה של עיריית באר שבע מחניה לסוגיה, כך טען בישיבת מועצת העיר חבר המועצה משה ינאי במסגרת בתשובה לשאילתא שהגיש בנושא החניה. לדבריו, כ-50 מיליוני שקלים נגבים מקנסות שונים ועוד כ-20 מיליונים,  מתשלום על כחול לבן. 

עם זאת, לא כל הקנסות, כ-152,000 דוחות מדי שנה, הם של תושבי באר שבע. לבאר שבע מגיעים מדי יום עשרות אלפי כלי רכב. כמחצית מן הדוחות נרשמים לתושבים מחוץ לבאר שבע.

ינאי הציע לנהוג כמו בתל אביב ולאפשר לתושבי העיר לחנות בחינם. ראש עיריית באר שבע השיב לו, כי בתל אביב גוררים כלי רכב ואילו בבאר שבע, בהוראתו, מקלים היכן שניתן. 

סגן ראש העיר טל אל על גילה כי מתגבשים מספר פתרונות בהם למשל מתחם חניה בקומות בעיר העתיקה. במקביל, עובדים בבאר שבע על חיזוק התחבורה הציבורית בין היתר על ידי הובלת תהליך של הקמת רכבת קלה.

חבר המועצה יוסי דלויה ביקש להזכיר את מצבם הקשה של העסקים בבאר שבע. לדבריו , הסוחרים בעיר מכנים את החודש החולף ''אפריל השחור''. מדובר בבשורות לא טובות לעיר שעיקר כלכלתה מסחר וקניונים. בברנז'ה news דיווחנו כבר לפני כמה חודשים על מגמה מדאיגה הזו. 

נושא אחר שהועלה הוא מצב חוסר הוודאות בו שרויים דיירים הבניין בככר קפלן 12. מחר ,חמישי, בבוקר תיערך ישיבה שלהדיירים עם צמרת עיריית באר שבע.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load