• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פוסט בבאר שבע ביחד הוביל לפענוח השוד המזויין בדואר רמות

פוסט ב''באר שבע ביחד'' הוביל לפענוח שוד: ב-28 במרץ שלושה רעולי פנים שדדו באיומי נשק את סניף הדואר בשכונת רמות. בתום חקירה, היחידה ללוחמה בפשיעה של משטרת ב''ש הצליחה לשים עליהם יד

אחד השודדים מכוון נשקו על העובדים (צילום מסך)

פוענח השוד שהסעיר את תושבי רמות: בפעילות מודיעינית וחקירתית מדויקת נאספו בידי שוטרי היחידה ללוחמה בפשיעה במשטרת ב''ש ראיות וגובשה תשתית מבוססת לכדי הגשת כתבי אישום כנגד שלושה חשודים, תושבי באר שבע, אשר על פי החשד ביצעו שוד מזויין בסניף דואר בשכונת רמות. עוד עלה בחקירתם כי ריבוי לקוחות במועד אחר מנע ביצוע שוד נוסף במקום אך לאחריו ניסו לבצע שוד של אזרח אחריו עקבו עת יצא מהסניף.

תיעוד השוד המזויין בסניף הדואר ברמות (צילום ממצלמת אבטחה)

ב-28 במרץ, בשעת בוקר התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות שוד מזויין בסניף דואר ברחוב נחום שריג. מתחקור של שוטרים שהגיעו למקום עלה כי אל הסניף נכנסו שני חשודים צעירים חמושים באקדח ובסכין ועל פניהם כובעי גרב שחורים. לאחר שקיבלו לידיהם, תוך איומים על עובדות המקום, סכום כסף בסך כ- 20,000 שקלים, נמלטו.

זמן קצר לאחר אירוע השוד התקבלה שיחת טלפון במשטרה מאזרח ערני שהבחין בשני חשודים המפרקים לוחיות זיהוי מרכב בו נסעו ומשליכים לוחיות אלו אל פח אשפה סמוך, ומרכיבים במקומן לוחיות אחרות. שוטרים אשר פגשו במודיע איתרו את הלוחיות שהוחלפו והושלכו אל פח האשפה.

מהלך החקירה, תוך הסתייעות בחוקרי זירת עבירה מחטיבת הזיהוי הפלילי, עלה החשד כי מי שעשו שימוש ברכב הינם שני תושבי באר שבע בני 35 ו-25 אשר עפ"י החשד עשו שימוש ברכב מושכר לביצוע השוד.

עוד עלה, בחקירה מקבילה, כי שני כי החשודים מעורבים בהעברת כלי רכב אל שטחי הרשות באיו"ש במהלך חודש מרץ 2018.

שני חשודים נעצרו ב-23 באפריל וזמן קצר לאחר מכן, נעצר חשוד נוסף, קטין בן 17 תושב באר שבע. מלבד החשד לביצוע שוד סניף הדואר והעברת רכבים גנובים לשטחי הרשות הפלסטינית, העצורים נחשדים כי יום קודם לכן תכנונו לבצע שוד נוסף של אותו הסניף, ולאחר שזה לא צלח, ניסו לשדוד אזרח שיצא מסניף הדואר תוך שהם עוקבים אחר רכבו ויוצאים לעברו עם אקדח. עם מעצרם, בחיפוש שבוצע ברכבו של אחד החשודים אותרו תיק ובו אקדח, כובע, כפפות ובנדנה.

חלק מכלי הנשק והכלים ששימשו את השודדים (צילום: משטרת ישראל)​​​​​​​


בתצפית של צוות בילוש על ביתו של אחד החשודים, הבחינו כי זה  יצא את ביתו אל החצר מיד לאחר שנודע לו כי חברו נעצר על ידי השוטרים, וזרק בגינה בגדים אל תוך מקום מסתור. בדיקה לאחר מעצרו גילה כי על פי החשד מדובר בבגדים עמם היה לבוש בעת השוד המיוחס לו.

עם התפתחות החקירה, שני בעלי כלי הרכב שנגנבו בחודש מרץ והועברו לשטחים זומנו לחקירה באזהרה בה הודו השניים כי הם מסרו את מפתחות כלי הרכב לידיו של אחד החשודים וזאת במטרה לקבל את כספי הביטוח.

כאמור, חומרי החקירה המורכבת והמדויקת שערכו חוקרי המשטרה, הביאו לגיבוש תשתית מבוססת ראייתית כנגד החשודים בביצוע שוד סניף הדואר, ניסיון ביצוע שוד בכביש עוקף רמות ובעבירות פשע נוספות.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת ועם תם מלאכת החקירה המורכבת תוך הסתייעות בגיבוש ממצאים שנאספו בידי חוקרי זירת עבירה מחטיבת הזיהוי הפלילי במשטרת ישראל, צפוי כנגדם כתב אישום בגין המיוחס להם.

רכבם של השודדים, כפי שתועד על ידי עד הראיה

פיענוח השוד הושג, בין היתר, בעזרת פוסט שפורסם בפייסבוק, בבאר שבע ביחד, בו אזרח שהיה עד ראיה לשוד, סיפר את אשר ראה. במשטרה השיגו באמצעות מידע זה פריצת דרך בחקירת האירוע, שהובילה למעצר החשודים. הידיעה פורסמה לראשונה בברנז'ה NEWS. המידע בידיעה תאם את האירוע. בפוסט המקורי סיפר תמיר, כיצד נתקל ב-3 רעולי פנים, שאיימו עליו בכלי נשק, בעוד נסע בבשדרות צה''ל ושלשת רעולי הפנים איימו עליו: "מכונית עם לוחית זיהוי צהובה ועצרה בפתאומיות לפניי הכיכר כאשר היא חוסמת את שני הנתיבים לפניי. מהמאזדה פרקו שני רעולי פנים עם אקדחים שלופים, די גדולים - ספק מיושנים, ספק דמה, והחלו לנוע לכיווני במהירות כאשר הם מנפנפים לי עם האקדחים לצאת מהרכב. הייתי בשוק לרגע אבל התעשתתי, שמתי רוורס ולחצתי על הגז עד הסוף כמו מטורף כאשר אני מזגזג עם ההגה במהירות בשביל להתחמק מכדורים שעלולים אולי לצאת מהקנים של האקדחים שלהם, כאשר הרוורס כבר היה מהר מכדי לרוץ אליי הם חזרו לרכבם, סגרו את הדלתות וטסו משם כאשר הם חותכים את הכיכר כנגד כיוונה בצורה פראית, בשעה 8:53 התקשרתי למשטרה מבוהל בטירוף ובשעה 9:11 פגשתי שתי ניידות בנקודה ספציפית ונסענו עוד שתי דקות למקום האירוע".

"לאחר בירור משטרתי במקום האירוע הסתבר שהמספר גנוב והתמונות שלקחתי לא שוות הרבה אבל בכל זאת הגשתי תלונה במשטרה". עדות זו הינה אחת מפיסות המידע שהובילו לפיענוח האירוע.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load