• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

140 התנגדויות נגד הקמת מגדלי הגרנד: אין החלטה לעת עתה

תחושות קשות בקרב התושבים בשכונות הסמוכות לגרנד אחרי הדיון בוועדה המחוזית. לטענת ראשי המאבק, לא קיבלו תשובות מהותיות - וחששם שהפרויקט ימומש

(צילום: מתוך עמוד המאבק)

פגישה טעונה אתמול, שני, בוועדה המחוזית, בין נציגי התושבים המתנגדים להקמת מגדלי הגרנד קניון, לבין הגורמים - בהם נציגי חברת מליסרון ועיריית באר שבע. ד''ר אושרה ספיר, ממובילות המאבק, עידכנה הערב: "אתמול התקיימה ועדת התכנון המחוזית, אשר דנה ב-140 ההתנגדויות שהגשנו. מטבע הדברים לא כולם הגיעו על מנת להציג את עמדתם, אך הייתה נוכחות מרשימה. אנשי הועדה העידו על כך שמדובר ברמת נוכחות נדירה בוועדות מסוג זה".
ד''ר ספיר מספרת שהייתה פגישה ארוכה: "ההליך נמשך כארבע וחצי שעות. תחילה הציגה חברת מליסרון מצגת עם עיקרי התוכנית.  אני בהמשך הצגתי מצגת ארוכה בשם כל מי שהגיש התנגדות, ובשם כל התושבים שהצטרפו למאבק".

"דניאל מורגנשטרן, היועץ האקלימי ששכרנו, הציג את עמדתו הנחרצת נגד התוכנית, על ידי כך שמנה מספר כשלים לא מבוטל, אשר יפגעו קשות באיכות החיים של התושבים. לאחר מכן, אפשרו לכל אחת ואחד מהתושבים לדבר, ולהביע את מורת רוחם.
בשלב הבא ביקשו מקבוצת מליסרון לתת תשובות לסוגיות חשובות שהועלו. ניכר שיש בתוכנית סדקים רבים, והחברה לא הצליחה לתת מענה מלא לשאלות הנוקבות שהפנתה הוועדה".

עם זאת, התחושה קשה. התחושה של אנשי המאבק היא שהתייחסו אליהם כמכשול לפיתוח העיר - ''כמו ילידים שמתנגדים לקדמה''. ספיר: "גולת הכותרת הייתה הנציגות של עיריית באר שבע. ברור היה שתושבי העיר נתפשים בעיניהם כמכשול לתוכניות המגלומניות שלהם. יתרה מזאת, הם הגיעו לא מוכנים לוועדה, ללא תשובות לשאלות מהותיות. בשלב מסוים זה אפילו הביך אותי, כתושבת העיר, ואף ציינתי זאת בפני יושב ראש הוועדה. לעת עתה לא נתקבלה החלטה".
התחושה קשה: "יחד עם זאת, לאורך ההיסטוריה, הוועדות נוטות לאשר הליך שינוי תב"ע, אשר הומלץ על ידי הוועדה המקומית".
"עלי לציין לשבח את הוועדה, ובעיקר את העומד בראשה, מר דוד לפלר, על הסבלנות, על גדלות הרוח, על הפתיחות והקשב הרב
בשורות טובות".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load