• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום: אסיר בטחוני תקף סוהר, גרם לו כוויות חמורות

עזיז עויסאת, אסיר בטחוני השפוט למאסר 30 שנה בכלא אשל, שפך מים רותחים על סוהר שנכנס לתאו ותקף אותו. לסוהר נגרמו כוויות חמורות

כלא אשל (צילום: WIKIMAPIA / CC BY SA 3.0)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד עזיז עויסאת, אסיר בטחוני המרצה עונש מאסר ארוך בכלא אשל, בגין חבלה בכוונה מחמירה ותקיפת עובד ציבור, לאחר ששפך מים רותחים על סוהר אשר נכנס לתאו.

מכתב האישום, אשר הוגש באמצעות עו"ד אלכס דרנבוים, עולה כי הנאשם הוא אסיר המרצה עונש מאסר של 30 שנים, באגף הביטחוני בכלא אשל, בגין עבירות נגד בטחון המדינה.

ב-2 במאי, עבד המתלונן כסוהר בטחון בבית הסוהר באגף הבטחוני. בסמוך לשעה 17:00 ביצע הסוהר, יחד עם סוהר נוסף ביקורת בתאי האסירים באגף הבטחוני במסגרת עבודתם.

השניים הגיעו לתאו של הנאשם והמתלונן נכנס לתא על מנת לבדוק את הסורגים. בשלב זה, קם הנאשם במפתיע ממיטתו, ושפך מים רותחים מקומקום מים חשמלי שבתאו לעבר פלג גופו העליון של המתלונן ולעבר פניו. הנאשם לא הרפה,  אלא המשיך ותקף את המתלונן עם הקומקום עצמו, וחבט בראשו ובפלג גופו העליון.

הסוהר הנוסף וכן אסיר נוסף ששהו במקום ניסו לסייע למתלונן ולחלצו מהתא, אך הנאשם תקף את האסיר הנוסף בכך שחבט בכתפו בקומקום וכך גם נשפכו מים על כתפו של האסיר.

לבסוף, הצליחו הסוהר הנוסף והאסיר לחלץ את המתלונן לאחר שהסוהר הנוסף התיז גז לעבר הנאשם בכדי להפסיק את מעשיו, מה שסייע להם לצאת מהתא ולנעול אחריהם את התא ובו הנאשם.

כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נגרמו לסוהר כוויות חמורות בפלג גופו העליון, בצווארו ובחזה לרבות פגיעה בפניו, והוא הובהל למרכז הרפואי סורוקה באמבולנס, שם התברר כי הוא סובל מכוויות בשטח נרחב בפניו, בצווארו ובבטן.

במקביל לכתב האישום בקשה הפרקליטות להורות על מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

בבקשת המעצר עמדה עו"ד דרנבוים על מסוכנותו של הנאשם: "המשיב התנפל על הסוהר, שפך על פלג גופו העליון מים רותחים מקומקום שהיה בתאו, ואף המשיך וחבט בו בחוזקה בראשו ובחלקים אחרים בגופו באמצעות הקומקום, תוך התעלמות מוחלטת ממעמדו ותפקידו של סוהר כחלק מנציג רשויות החוק והאכיפה, דבר המלמד על מסוכנותו הגבוהה לציבור".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load