• 16 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם הפשיעה בבאר שבע מרימה ראש? כן. המספרים לא משקרים

רצף האירועים בבאר שבע: הפריצה למסעדה בשבת, ניסיונות השוד החוזרים בשכונת רמות, הירי והקטטות בכבישי הנגב ועוד אירועי אלימות, שבחלקם נחשפים רק ברשתות החברתיות, מראים שפחות בטוח בב''ש. בדקנו את הנתונים

פריצות לבתי עסק, ירי, ידויי אבנים, קטטות אלימות. זה לא עזה, זאת ב''ש וסביבותיה - וזה מפחיד (צילומי ארכיון)

מרגישים פחות בטוחים בבאר שבע מאשר בעבר? אין ספק: האלימות מרימה ראש בבאר שבע ותושבים כבר לא מתביישים לדבר בגלוי על תחושה של היעדר ביטחון. פרויקט שקיפות של משטרת ישראל חושף נתונים רבעוניים ובהשוואה לתקופה המקבילה ב-2017, יש הרבה יותר אירועי אלימות ופלילים בבאר שבע. היום כבר ברור, שבעיות שטואטאו משך שנים אל מתחת לשטיח, בגלל ענייני פוליטיקה, תדמית, יח''צ, מיתוג או סתם הזנחה רבת שנים, מתופצצות לתושבי באר שבע בפנים.

בדיקה פשוטה העלתה כי  ברבעון הראשון של 2017 נפתחו בבאר שבע 4,878 אירועים במוקד 100 של משטרת באר שבע. השנה, ברבעון הראשון, נפתחו 6,366 אירועים, עלייה בולטת. לכל הדיעות.  

בשנת 2017 היו 212 אירועי גניבה מתוך רכב, 198 אירועי גניבת רכב, 137 אירועי פריצה לדירות ו-1,835 מקרים של מטרדי רעש.

ברבעון הראשון של 2018 יש עליה בולטת במספר הגניבות מכלי רכב (282), עלייה בולטת במספר גניבות רכב (252), ירידה קלה בפריצות לדירות (125) אך עליה ובלטת במטרדי הרעש (2,424 ).

רק לאחרונה חשפנו לראשונה, בברנז'ה NEWS, רצף מקרים מטריד, של ניסיונות שוד בשדרות צה''ל, בשכונת רמות. קטע כביש צדדי, שופנה לשטח פתוח. מי שנפלו קורבן לתקריות, אם מבאר שבע, צעיר שנהג ברכבו, סיפרו לנו על פחד ממשי לנסוע בכבישים צדדיים בבאר שבע, שלא לדבר על נסיעה בכביש 40 או אפילו נסיעה לילית לעומר. אחד הצעירים, שנפל קורבן לניסיון שוד, קרא לתושבי באר שבע, שצריכים לנסוע בלילות בכבישים העוקפים בעיר או בשכונות מרוחקות, לעשות זאת בשיירות או להצטייד באמצעי הגנה.

זה לא בקסבה של שכם. זאת שדרת האוכל של ב''ש. תיעוד זריקת רימון (צילום: דוברות המשטרה)


רק לאחרונה פוענח אירוע של זריקת רימון על בר מסעדה בשדרת האוכל בבאר שבע. לא רחוק משם, ארעה קטטה בה נדקר צעיר. 

אז נכון, תחושת חוסר הביטחון אינה מתיישבת עם המיתוג היוקרתי של באר שבע, כעיר הקניונים והסייבר. אבל הנתונים ישנם, ויותר תושבים מעיזים לספר עד כמה הם חשים חוסר ביטחון בבאר שבע. 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load