• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מעבדת סייבר תוקם בבאר שבע, בהשקעה של 15 מיליוני שקלים

המעבדה היא מיזם משותף של מערך סייבר, חירום וביטחון במשרד האוצר, מערך הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה ורשות החדשנות.

שר הכלכלה, אלי כהן (צילום: דוברות כלכלה)

מעבדת סייבר חדשה תוקם בבאר שבע בתחום הפינטק-סייבר בהשקעה של 15 מיליון ₪. מדובר בצעד משותף של מערך סייבר, חירום וביטחון במשרד האוצר, מערך הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה ורשות החדשנות.

המעבדה, כך נמסר, ''תחזק את חוסנה של המערכת הפיננסית הישראלית על-ידי הגברת נגישותה לחדשנות טכנולוגית (פינטק), תעודד צמיחה ותחרות בשוק הפיננסי המקומי. חיזוק הפינטק והסייבר בישראל תביא להגדלת ההשקעות הזרות בישראל, ותבסס את באר שבע כבירת סייבר ברמה הלאומית והבינלאומית''.

תקציב המעבדה  למשך 3 שנים הקרובות יעמוד על 15 מיליון שקלים. במסגרת "קול קורא" של תכנית מעבדות לחדשנות של רשות החדשנות שנערך בשנת 2017 נבחרו 5 זכייניות להפעלת המעבדות: רנו-ניסאן העולמית, שיכון בינוי-Enel ו Merck-Flex., המ-לט ו-Frutarom. המעבדות יופעלו במשך 3 שנים ויזכו למימון כולל של 4.5 מיליון שקל לשנה מהרשות. הן יקומו בנצרת, חיפה, תל אביב ויבנה.

תפעול המעבדה יתבצע בידי תאגיד טכנולוגי בעל תשתית טכנולוגית, ידע ומומחיות ייחודיים בארץ או בחו"ל בתחום מחשוב ותשתיות בתחומי הפיננסים והסייבר. בנוסף יידרש שותף מתחום הפיננסים שיעניק לחברות מעבדה את הגישה לנתונים פיננסיים, צרכים, מוצרים ותהליכים. הגורם המבצע אשר ייבחר, יידרש להקים את מעבדת ה-FinSec בעיר באר שבע, אשר תהא זכאית למענק מרשות החדשנות לצורך כיסוי ההוצאות המוכרות בהקמת תשתית טכנולוגית, בשיעור של 50% (אזור פיתוח א') מסך ההוצאות המוכרות ועד לתקרת מענק של 4 מיליון ש"ח במהלך תקופת הזיכיון (בכפוף לתנאים המפורטים במסלול ההטבה).

כמו כן, רשות החדשנות תעניק  מענק בסך של 425 אלף שקלים או 85% מסך ההוצאות המוכרות לתקופת ביצוע של עד 6 חודשים לכל חברת מעבדה שתבחר על ידי השותפים במעבדה ותאושר על ידי רשות החדשנות.

שר האוצר ויו"ר 'כולנו', משה כחלון: "הפרויקט מהווה המשך ישיר למדיניות משרד האוצר והממשלה לחיזוק וטיפוח הנגב והגליל. זאת ועוד, הפרויקט מבסס את מעמדה של באר שבע כבירת סייבר עולמית. התכנית מפחיתה את הסיכונים הגלומים  בתחום ובכך צפויה להביא להגברת התחרותיות בענף, הקטנת הריכוזיות וכתוצאה מכך בעתיד גם לירידת מחירים. אנו צופים כי ביכולתה של התכנית להגדיל הכנסות המדינה באמצעות גידול בהשקעות חדשות והפיכתה של מדינת ישראל למוקד משיכה לגופים פיננסים בינלאומיים. זאת, תוך מיצוב ישראל כמובילה עולמית בתחום."

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן (כולנו): "אין תחום מתאים יותר להתחיל ממנו מאשר תחום הסייבר והפינטק, בבירת הסייבר של ישראל- באר שבע, בכוונתנו להקים מעבדות נוספות לחדשנות בתחומים ייעודיים, אשר יתרמו ערך כלכלי חשוב למשק ולחדשנות. תפקידנו הוא  לקדם את התעשייה והכלכלה בישראל, ובפריפריה בפרט. בתכנית זו יש הזדמנות ייחודית לנצל את התשתיות הייחודיות שיצרה המדינה לטובת חיזוק ותעשייה. באר שבע היא בירת הסייבר הלאומי ומעבדת החדשנות תחזק את מעמדה יותר ותסייע בביסוסה בעולם. מעבדה לחדשנות סייבר-פיננסית FinSec- שיתוף פעולה בין מערך סייבר חרום ובטחון במשרד האוצר, רשות החדשנות, מערך הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load