• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נהג טרקטורון נסחף בשטפון - וחולץ כעבור שעות

משך שעות ארוכות נעדר נהג טרקטורון, בבחר, בשיא השטפונות, לנסוע בציר המצלעות. בתום חיפוש שכלל הזנקת מסוק, הנהג אותר

מסוק משטרתי בחיפושים באיזור השטפונות (צילום: דוברות משטרת ישראל)

רוכב טרקטורון נעדר שעות ארוכות אחרי שנקלע לשיטפון בציר המצלעות. זהו ציר העובר בתחתית רכס חצרה, חוצה ערוצים רבים היורדים ממצלעות רכס לעבר נחל צין. משטרת ישראל הזהירה את הנהגים בדבר הסכנה לנסוע בכבישי הערבה והנגב, אך נהגים הרפתקנים, בהם נהגי טרקטורונים, מחפשים לעקוף את המחסומים המשטרתיים, על מנת לצפות בשטפונות. רק ביום חמישי נספו באסון בנחל צפית 10 בני נוער תלמידי מכינה. נהג משאית שנסחפה בשיטפון נעדר ונערך חיפוש אחריו.

מהמשטרה נמסר כי ''התקבל דיווח אודות שלושה רוכבי טרקטורונים שמהלך נסיעתם בציר המצלעות נקלעו לשטפון. על פי הדיווח שהתקבל הטרקטורונים נסחפו בזרם ושלושה נהגים חילצו עצמם לרום הגובה עם טרקטורון אחד. מתנדבי משטרת ישראל מיחידת החילוץ ערבה ומסוק צה"ל איתרו את הרוכבים והם חולצו בשלום,  אך רוכב הטרקטורון הבודד שנותר לא הגיע לנקודת  המפגש שנקבעה עימו. מתנדבי משטרת ישראל מיחידת החילוץ ערבה, מסוק משטרתי ומסוק צבאי הוזנקו לחיפושים וסמוך לחצות איתרו
מתנדבי יחידת החילוץ ערבה של משטרת ישראל ביחד עם היחידה האווירית והשוטרים איתרו  את רוכב הטרקטורון שנעלם במעלה עקרבים, לאחר ששני חבריו חולצו זמן קצר קודם לכן על ידי כוחות ממשטרת ישראל שהוזעקו אליהם. הוא חולץ כשמצבו הכללי טוב".

במשטרה מוסיפים: ''אנו שוב פונים בקריאה לציבור, על אף פתיחת הצירים המתבססת על הערכות מצב שוטפות, הירידה לשטח לא סלול מסוכנת'. אנו שבים ופונים לציבור להמנע מהגעה למרחב הגיאוגרפי של ים המלח והערבה מחשש לשלומו ובטחונו''.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load