• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הותרו לפרסום שמות עשרת ההרוגים באסון נחל צפית

לפנו בוקר הושלם הליך הזיהוי של הנעדרת האחרונה שנספתה באסון. המשטרה עצרה שני אנשי צוות ממכינת בני ציון, בחשד לגרימת מוות ברשלנות ותבדוק מי אישר את קיום הטיול ביום בו היו אזהרות חמורות מפני שטפטנות

זירת החיפושים (צילום: דוברות המשטרה)

הבוקר הותרו לפרסום שמות עשרת הצעירים, חניכי המכינה הקדם צבאית בני ציון, שנספו באסון נחל צפית, אתמול, חמישי. תשעה נערות ונער נספו בשיטפון. מעט לפני  חצות אותרה גופה עשירית - ולאחר הליך זיהוי, נקבע כי זו גופתה של הנערה אשר הייתה הנעדרת.

כמו כן, נערכים חיפושים אחר נהג משאית שנסחפה בשטפון. אתמול הופסקו החיפושים לכמה שעות, בעקרבות מזג האוויר היקצוני ששרר באיזור, אשר גרם גם להפסקת חשמל שנמשכה מספר שעות.

המשאית שנסחפה (צילום רשת)

לפנות בוקר בוצעו מעצרים ראשונים בעקבות מה שמסתמן כמחדל. שני אנשי צוות נעצרו ואשת צוות נוספת נחקרה ושוחררה למעצר בית. המשטרה תבקש היום, שישי, להאריך את מעצרם של שני אנשי הצוות, בחשד של גרימת מוות ברשלנות. לדברי גורמי הצלה - מדובר באסון הכבד ביותר שאירוע באיזור בעקבות שטפונות. 

וידאו: סנ''צ גיא חיון, מפקד תחנת ערד, על החיפושים אחר הנהג הנעדר (צילום: משטרת ישראל)

​​​​​​​

צוות חקירה מיוחד הוקם על ידי מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב מוטי כהן. שלשת החשודים נחקרו כבר הלילה, לא באזהרה, בעין תמר, לשם הובאה קבוצת החניכים אחרי האסון. במהלך החקירה של שלשת אנשי הצוות, עלה חשד כי נהגו ברשלנות. הבוקר יובאו שני אנשי הצוות להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע. את החקירה מוביל נצ''מ יוסי תורג'מן, קצין אגף חקירות ומודיעין של מחוז דרום.

חלק מצוותי ההצלה (צילום: דוברות כיבוי והצלה)

החניכים שניצלו מהאסון הגיעו בשעות הלילה למכינה הקדם צבאית בני ציון, בתל אביב. חבריהם, שלא יצאו לטיול, ביטלו את חופשתם ונשארו לנחם את חבריהם. במהלך הלילה פקדו שוטרים  את המכינה, מוסד מעורב לבנים ובלנות, ברחוב טרומפלדור בתל אביב. אל המקום הגיעו אנשי השירות הפסיכולוגי, על מנת לסייע לחניכים. מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב דוד ביתן, שוחח עם מנהלי המכינה.אלה שמות הנספים:

אילן בר שלום
תלמידת כיתה י"ב במקיף עמית עמל בראשון לציון. היא אילן הייתה מדריכת מד"צים מצטיינת ואמורה הייתה להתחיל ללמוד במכינה. היא מובאת למנוחות  בשעה 14:30 בבית העלמין האזרחי  מנוחה נכונה בראשון לציון.

אלה אור
בת 18, תלמידת תיכון אמי"ת במעלה אדומים. היא בתה של שרית אנג'ל אור,  מנהלת בית הספר היסודי נופי הסלע.  אלה אור תובא למנוחות בשעה 12:00 בבית העלמין במישור אדומים.

עדי רענן
עדי רענן ממושב מכמורת, הינה בוגרת תיכון רמות ים. היא תובא למנוחות ביום א' בשעה 18:00 במכמורת.

צור אלפי
תלמיד כיתה י"ב, בן 17. למד בתיכון רבין במזכרת בתיה. הוא התקבל למכינה והיה אמור להתחיל את לימודיו בשנה הבאה.  אלפי יובא למנוחות בשעה 12:00 בבית העלמין במזכרת בתיה. 

יעל סדן
בת 19, חניכת המכינה הקדם צבאית, בוגרת מצטיינת של מגמת המחול בתיכון לאמנויות בירושלים. היא תובא למנוחות בשעה 12:30 בהר המנוחות בירושלים.

מעיין ברהום
הייתה  תלמידת כיתה י"ב בתיכון בויאר בירושלים.  מעין ברהום תובא למנוחות ב-12:30 בגבעת שאול בירושלים.

רומי כהן
רומי כהן, בת 17 וחצי, הייתה תלמידת כיתה י"ב בבית הספר התיכון מבואות עירון שבמועצה האזורית מנשה.

אגם לוי
ממושב חרות. אגם, תלמידת כיתה י"ב בקריית החינוך בני דרור, הייתה אמורה ללמוד בשנה הבאה במכינה. אגם תובא למנוחות בשעה 12:30 בבית העלמין לב השרון בתל מונד.

גלי בללי
בת 18, מגבעתיים. היא הייתה תלמידת י"ב בתיכון שמעון בן צבי בעיר, ביקשה ללמוד במכינה בכוונה לשרת שירות משמעותי בצה''ל. היא הייתה מדריכה בתנועת "כנפיים של קרמבו".

שני שמיר
בת 18, משוהם. בת ללמשפחה ממקימי היישוב. למדה בתיכון המקומי. היא הייתה רכזת מדריכים בשבט הצופים עמית וחברה במועצת הנוער היישובית.  הלווייתה תתקיים היום בשעה 13:00 בבית העלמין בית עריף.


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load