• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האסון בנחל צפית: 9 נערים נספו בשיטפון, נערה נעדרת

קבוצת נערים שיצאה לטיול באיזור נחל צפית, נסחפה בשיטפון. 9 נערים נספו בשיטפון, נערה נעדרת, . במקום הוקם חפ''ק לעריכת החיפוש אחר הנעדרים

הזירה הקשה: 9 נערים נספו (צילום: דוברות זק''א)

אסון בנחל צפית: 9 נערים נספו, נערה נעדרת, בשיטפון בנחל צפית. קבוצה של כ-25 בני נוער, מהמכינה הקדם צבאית בני ציון בתל אביב, שהיו בטיול בנחל צפית, כ-20 קילומטרים מזרחית לדימונה, נקלעו לשיטפון. 9 נהרגו,  שני פצועים הובהלו לסורוקה.  במשטרת ישראל התקבל דיווח על קבוצת נערים שמהלך טיול נקלעו לשטפון בנחל צפית. במקום שוטרים, מתנדבי משטרת ישראל מיחידת החילוץ ערבה בשת"פ מסוקים צבאיים. המשטרה בודקת מי אישר את יציאת התלמידים לטיול, למרות האזהרות החמורות מפני שטפונות.

בשל תנאי מזג האוויר הקיצוניים, החיפושים הוספקו מעט אחרי השעה 20:00 ויתחדשו כשיתאפשר.

אחרי בירור עולה כי 25 מטיילים היו בנחל צפית, מהם 13 נערים ונערות שאותרו ולא נזקקו לטיפול רפואי, 2 בני 17 פונו ע״י מד״א לסורוקה במצב קל עד בינוני, נמשכים החיפושים אחר נעדר. וברות זק''א מסרה כי  בהמשך לאסון באזור נחל צפית, מתנדבי זק"א מרחב נגב נמצאים בזירה לסייע באיסוף ממצאים ובפינוי גופות ההרוגים. בנוסף, מתנדבי יחידת הצוללנים של זק"א נמצאים בזירה ויסייעו לכוחות המשטרה והכיבוי בחיפוש אחר נעדרים נוספים".
הקבוצה, המונה 25 נערים , הייתה בטיול באיזור, על אזהרות החזאים בגלל מזג האוויר. לא ברור מי אישר את הטיול ולמה בחרו לצאת לאיזור המסוכן, למרות האזהרות של כל הגורמים. מזה יומיים לא מתנהלים לימודים במועצה האיזורית תמר בשל החשש משטפונות וגם לא מתקיימים טיולים או פעילויות. באיזור בו אירע המקרה יש קשיי קליטה מה שמקשה על גורמים לברר פרטים. 
זירת החיפושים (צילום: דוברות כיבוי והצלה נגב)​​​​​​​
ממד''א נמסר כי בשעה 14:27 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על קבוצה של כ- 20 מטיילים שנקלעו לשיטפון סמוך לנחל צפית באזור צומת הערבה. מדיווחים שמתקבלים במד"א חלק מהמטיילים אותרו וחולצו ומטופלים ברגעים אלו ע"י צוותי יחידות חילוץ וצוותי יחידת 669 של חיל האוויר. כוחות מד"א נערכים לקלוט נפגעים במידה ויהיו בצירים הסמוכים.

תת טפסר יגאל זוהר מ"מ  מפקד מחוז דרום מוסר "מדובר באירוע מורכב מאוד שבו מעורבים כוחות ושת"פ גדול בין כולם בכדי להגיע למטרה משותפת למצוא את הנעדרים ולהחזירם בשלום. אין ספק שתוואי השטח ותנאי מזג האויר הקשים הופכים אירוע זה למורכב יותר אך לשם כך אנו מיומנים ומאומנים ונעשה הכל בכדי להציל חיי אדם במהירות האפשרית.
בהזדמנות זו אנו מבקשים מכלל הציבור להשמע להנחיות ולהיות ערניים לתנאי מזג האויר".​​​​​​​


מאמצי החילוץ בנחל צפית (צילום: דוברות מד''א)


אלי כהן, דובר כבאות מחוז דרום מוסר כי "צוותי כיבוי וחילוץ רבים מתחנת דימונה,באר שבע,ירוחם,בית שמש יחד עם יחידת הצוללנים של כבאות והצלה לישראל ויחידת חילוצים מיוחדים של שירותי כבאות מחוז דרום מסייעים בחיפושים בנחל צפית בנגב. בשלב זה ערוכים הכוחות לחלוצים במידת הצורך יחד עם סירות הצלה וציודים נלווים. כל הכוחות במקום עובדים בשת"פ עם משטרת ישראל".

המועצה האזורית תמר מבקשת מן הציבור שלא להגיע לאזור ים המלח והערבה בשל תנאי מזג האויר הקשים והשטפונות באזור. על אף יופיו של האיזור, ההגעה והטיול בנחלים בסביבה מסוכנים בימים אלה. זה היום השני בו לא מתקיימים לימודים בשל חסימות הכבישים ותנאי מזג האויר.
ראש המועצה דב ליטבינוף:" אני קורא לציבור לשמור על בטחונו ולא להגיע  לשטח המועצה בסוף השבוע הקרוב בשל תנאי מזג האויר הקשים. יחידת החילוץ  ומחלקות המועצה פועלים בשטח. יש להתעדכן בפתיחת הצירים באמצעי התקשורת".
ר' המועצה, יחידת החילוץ עין גדי ומשטרת ישראל נמצאים בנחל צפית ומסייעים באירוע.

זירת החיפושים (צילום: דוברות המשטרה)
​​​​​​​

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס לפעולות ההצלה בנחל צפית: "תפילותינו ומחשבותינו נתונות אל אחינו, ילדינו, יקירינו, הנתונים בצרה. אנו עוקבים בדריכות אחר העדכונים מן הדרום ושולחים אל המשפחות הדואגות חיבוק חם של שותפות. נחזק את ידי כוחות הביטחון וההצלה כולם, העושים במלאכת החילוץ, האיתור והטיפול הרפואי. אני מבקש מכם כולכם, אנא פעלו על פי הנחיות המשטרה וכוחות החילוץ והיו קשובים להם".

המרכז הרפואי סורוקה פתח מרכז מידע שמספרו -  1255177 /  פקס לחרשים שמספרו-  08-6244434 .

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load