• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפזורה תרושת במצלמות אבטחה, 150 לוחמי מג''ב יוצבו בנגב

בפגישה הבוקר, בין ראשי המועצות בנגב לבין צמרת המשטרה, בעקבות סרטוני הירי, הוחלט, אחרי 15 שנה, להקים תחנת משטרה בפזורה הבדואית ולהקצות 150 לוחמי מג''ב

ראשי מועצות, שר המשטרה וצמרת המשטרה במפגש הבוקר (צילום: דוברות שר המשטרה)

שורה של צעדים חסרי תקדים למאבק בפשיעה במגזר הבדואי. השר ארדן: "ניאבק בכל הכוח נגד הפשיעה במגזר הבדואי ונגן על תושבי הדרום". במקביל, מקבשים ראשי הציבור לא להכליל ולא להאשים ציבור שלם במעשי יחידים. 


השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, קיים היום, שלישי,  דיון דחוף בבאר שבע על רקע תופעת השימוש בנשק בלתי חוקי והאלימות בכבישי הדרום, בעקבות חשיפת הסרטונים האחרונים ברשתות הבחרתיות, בהם סרטונים שפורסמו לראשונה בקבוצת הפייסבוק באר שבע ביחד.

בדיון שמע השר ראשי מועצות ויישובים שהציגו בפניו את מציאות החיים באזור, ולאחר מכן שמע סקירה ממגורמים במפקדת מחוז דרום. בסיום הדיון הוחלט על נקיטת שורה של צעדים חסרי תקדים שנועדו להתמודד עם תופעת הפשיעה במגזר הבדואי. 

בדיון הנחה השר ארדן, כי לראשונה מזה 15 שנים תוקם תחנת משטרה ביישובי הפזורה הבדואית. התחנה שבה ישרתו כ-150 שוטרים תוקם בערוער ותחזק את האכיפה ביישובי הפזורה.  בנוסף, הוחלט כי כל כוח מג"ב במחוז דרום יוקצה למען חיזוק האכיפה במגזר הבדואי. כמו כן, הוחלט כי מרחב הפזורה הבדואית ירושת במצלמות שיחוברו ישירות למוקד המשטרתי, דבר שיאפשר מענה מהיר ויעיל נגד הפשיעה באזור. 

צעדים אלו ממשיכים את מגמת הגברת האכיפה במגזר הבדואי. בשנה האחרונה חלה כלייה של למעלה מ-40 אחוזים באכיפה נגד מבצעי ירי בלתי חוקי. במהלך שנת 2017 נרשמה עלייה של 100% בהריסות בתים בלתי חוקיים במגזר הבדואי. 

השר ארדן אמר לאחר הדיון כי הוא מצפה שהמשטרה תעשה שימוש בכלים שהוקצו לה כדי להגביר את האכיפה במגזר הבדואי ולחיזוק תחושת הביטחון של תושבי המחוז. 

"בשנים באחרונות פעלתי רבות כדי שלמשטרה יהיו את הכלים להיאבק בפשיעה במגזר הערבי ובמגזר הבדואי. צריך לעשות הכל כדי לאכוף את החוק בפזורה הבדואית ולפעול נגד תופעת הנשק הבלתי חוקי וההשתוללות בכבישים.  הנחיתי את גורמי המשטרה לפעול לחיזוק תחושת הביטחון של תושבי הדרום ולהגברה משמעותית של הנוכחות בשטח ושל פעילות אכיפה. במקביל, אביא לאישור הממשלה את הצעת החוק המאפשרת להטיל עונש של 5 שנות מאסר על מי שיבצע ירי מסכן חיים. מדובר בשינוי דרמטי שמשקף את חומרת העבירה".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load