• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ההפקרות בנגב: כמה נעצרו בעקבות סרטוני הירי והקטטה?

בן 29 נעצר הבוקר בשוק העירוני בחשד למעורבות בירי בסרטוני הירי בחתונה. תושב הפזורה נעצר בחשד למעורבות בקטטה בצומת אוהלים. במגזר הבדואי כעס רב: ''הדיווחים יוצרים תמונת מצב מעוותת של המציאות''

הקטטה והירי. שני עצורים בלבד (צילומי מסך)

היכן עומד הטיפול בשתי התקריות החמורות שהועלו לרשתות החברתיות? נכון לעכשיו, יש רק שני עצורים ואדם נוסף, שנתון במעצר בית.

פרשת הקטטה: עצור אחד
 
במשטרה אומרים כי "אתמול סמוך לשעה 10:00 התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות תגרה ותקיפה בכביש 40/צומת אוהלים. מתחקור ראשוני של שוטרים שהגיעו למקום עולה החשד כי הרקע לאירוע פלילי, נפתחה חקירה ונאספו ממצאים. בפעילות משטרתית שנערכה הלילה אותר ונעצר אחד החשודים במעשה התקיפה, תושב הפזורה בן 29, ובעודו רעול פנים.  היום, שלישי, תבקש המשטרה להאריך את מעצרו".

במשטרה ביקשו להוסיף כי "משטרת ישראל תמשיך ותפעל למען בטחונו של האזרח שומר החוק, ומנגד מיצוי הדין עם אלו הבוחרים בדרך פורעת חוק ועבריינית".

הירי בתחונה בשגב שלום: החשודים ''נעלמו''. החתן שוחרר למעצר בית. חשוד בן 29 נעצר הבוקר

התקרית השניה, המסעירה את הציבור בבאר שבע, היא שיירת רעולי הפנים, שחלקם תועד יורים בנשק אוטומטי תוך נסיעה פרועה באיזור צומת אוהלים.  

אתמול, שני, המשטרה ביקשה להאריך את מעצר החתן בשבוע ימים. לטענת המשטרה, שחרורו יהווה סיכון לביטחון הציבור והוא עלול לשבש את החקירה. המשטרה קיוותה שהחתן יוביל לזהות היורים. בית המשפט לא השתכנע מטענת המשטרה. החתן שוחרר למעצר בית.

לחשוד אין עבר פלילי. המשטרה לא מייחסת לו את הירי עצמו, אך הוא מתחמק מלתת תשובות. החתן ורעייתו  היו אמורים לטוס לירח דבש בתאילנד אחרי החתונה.

במשטרה אומרים הבוקר: "ביום שישי ה-20 באפריל התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות אירוע ירי בכביש 40/ צ. אוהלים. שוטרים הגיעו למקום, נפתחה חקירה ונאספו ממצאים. בפעילות משטרתית שנערכה בשוק העירוני בבאר שבע אותר ונעצר אחד החשודים במעשה, תושב הפזורה בן 29.  משטרת ישראל תמשיך ותפעל למען בטחונו של האזרח שומר החוק, ומנגד מיצוי הדין עם אלו הבוחרים בדרך פורעת חוק ועבריינית".

ח''כ אלחרומי: ''אין מקום להאשמה גורפת וקולקטיבית, התלהמות  והסתה לא מקובלת כלפי האוכלוסיה הערבית בדואית בנגב''

ובינתיים, תגובה מהמגזר הבדואי: ח״כ סעיד אלחרומי  מהרשימה המשותפת אומר כי: ''הנהגת האוכלוסיה הערבית גינתה לאורך כל הדרך ובאופן רציף את תופעת הנשק הבלתי חוקי והתפשטות גורמים פליליים ביישובים הערביים וקראה לא פעם לאיסוף נשק זה ולטיפול יסודי בתופעות מכוערות אלה . ואין חולק על כך , שאנו מגנים בשאט נפש את האירועים שהיו בסוף השבוע שכללו התנהגות בזויה ובריונית באחד מהצמתים דרומית לעיר ב״ש . וגם הפעם , אנו שוב חוזרים ומדגישים שתופעות כאלה אפשר למגר ע״י איסוף הנשק הבלתי חוקי וטיפול יסודי בגורמי הפשיעה ". 
''אך עם זאת , אין מקום להאשמה גורפת וקולקטיבית והתלהמות  והסתה לא מקובלת כלפי האוכלוסיה הערבית בדואית בנגב ויצירת תמונה מוטעית ורחוקה מהמציאות . רובה  המוחץ של החברה הערבית בדואית בנגב הם אנשים שומרי חוק שסובלים זה שנות דור מאפליה ממוסדת והזנחה בכל רמות השירותים שאמורה לספק המדינה''.

''אין ספק גם , שהמדיניות הממשלתית כלפי החלק החלש ביותר באוכלוסיה זו בכפרים הלא מוכרים , מדיניות של הריסת בתים והשמדת יבולים חקלאיים ומלחמה במקורות ההכנסה המסורתיים שלה , גרמה לקרע עמוק ולחוסר אימון בין האוכלוסיה לרשויות המדינה השונות''.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load