• 16 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ההפקרות בנגב: השר ארדן רוצה עונשי מאסר ארוכים ליורים

ארדן: לחוקק חוק שישלח לשנים ארוכות בכלא את מי שיורים ירי בלתי חוקי. הבוקר, בעקבות הסרטונים, שחלקם פורסם לראשונה ב''באר שבע ביחד'', נוכחות מוגברת של משטרה בצומת אוהלים

רעול פנים יורה יריות שמחה. הירי בחתונות וההשתוללות בכבישים הם לא מהיום (צילום מסך)

אחרי סרטוני הגולשים, על הירי הבלתי חוקי, האלימות בכבישים ובבאר שבע - סרטונים וכתבות שפורמו בחלקם לראשונה בברנז'ה NEWS וב"באר שבע ביחד", מתעוררות הרשויות ומחפשות פתרונות לבעיה שלא נולדה אתמול. למרות מכתב חריף ששלח ראש עיריית באר שבע לשר לביטחון פנים ולמפכ''ל המשטרה, החליט בית המשפט לשחרר לביתו את העצור היחיד - החתן בן ה-22, שנראה יורה בסרט. אין עילה להחזיק אותו במעצר, קבע בית המשפט. 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן יביא ביום ראשון הקרוב להצבעה בממשלה את החוק שיזם ביחד עם שרת המשפטים איילת שקד, המחמיר באופן דרמטי את הענישה על ירי בלתי חוקי. לפי ההצעה, העונש על מי שיבצע ירי בסביבת מגורים, בכבישים או בכל סיטואציה מסכנת חיים אחרת יעמוד על חמש שנות מאסר. 

במקביל, נערך הבוקר דיון דחוף במחוז דרום של המשטרה. בדיון יוצגו לשר תכניות המשטרה למאבק הירי הבלתי חוקי ולהגברת האכיפה בכבישי הדרום. כמו כן, ישמע השר על המצב בשטח מפי ראשי הרשויות בדרום. 

תזכורת: המציאות בכבישי הדרום - סרטון גולשים שפורסם בברנז'ה NEWS כבר לפני שנה


כבר תקופה ארוכה מתפרסמות עדויות של נהגים, על ידויי אבנים באופן קבוע, נהיגה פרועה, אכיפות מסוכנות וניסיונות גיעה בכבישי הנגב. יש גם מי שכבר נמנעים מנסיעה בנגב עם רדת החשכה, בין היתר בשל בעיית הגמלים המשוטטים.

השר ארדן: "הלחימה באלימות ובהשתוללות בכבישי הדרום חייבת לעלות מדרגה. המשטרה תוגברה במאות רבות של שוטרים בכדי לחזק את האכיפה בכבישים ובאזורים רווי אלימות. אני מצפה מהמשטרה להגברה משמעותית של הנוכחות בכבישי הדרום ולחיזוק ההרתעה והאכיפה".  עוד הוסיף השר ארדן: "ללא עונשי מאסר  של שנים ארוכות בכלא שיוטלו על ידי בתי המשפט לא נוכל לייצר את ההרתעה הנדרשת, ובכך חשיבותו של החוק שיעלה להצבעה בממשלה".

גם מועצת הנגב גינתה את תופעות של אלימות והפשיעה מכל סוג, כמו גם השימוש הלא חוקי בכלי נשק:  "אנו דורשים ממשטרת ישראל לטפל באופן רציני ואחראי בתופעה, ולא לאפשר את קיומם של מקרים אלו.  חשוב להדגיש כי מקרים אלו, הנעשים על ידי קבוצה קטנה של פורעי חוק, אינם מייצגים את תושבי הנגב. מרביתם של תושבי האזור, יהודים וערבים, מעוניינים לשמור על יחסי שכנות טובים ונפגעים קשות בשל אוזלת היד ובשל מדיניות אי האכיפה." 

תזכורת: רכבו של מאור בננו, אחד מיני מקרים רבים. נסע עם בתו התינוקת ברכב וחטף אבנים (צילום: מאור בננו)

סיגל מורן, ראש המועצה האזורית בני שמעון: "ההתנהלות בכבישים הנראית בסרטון אכן חמורה ביותר וצריכה להטריד כל אחד מאתנו, אני מצפה מהמשטרה שתעשה את עבודתה ותמצה את הטיפול בכל מי שמרשה לעצמו לפרוע חוק. אך יחד עם זאת עלינו,  תושבי ישראל בכלל והנגב בפרט, לנהוג באחריות חברתית ולא להאשים חברה שלמה בהתנהגות פרועה ופושעת של בודדים. רוב רובה של החברה הבדואית שומרת חוק, רוצה בחיים שלווים ושקטים ומתנערת בדיוק כמונו מאלו המביישים את שמה. מרחבי הנגב ימשיכו להוות כר פורה לאיכות חיים ושותפות בין שכנים וקהילות".

תזכורת: אוטובוס נרגם באבנים בכביש 60 (צילום ארכיון: מיכל ברמי)

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load