• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הירי בדרום: דנילוביץ' שיגר מכתב חריף לארדן ואלשייך. היורה? בבית

ראש עיריית באר שבע שיגר מכתב חמור למפכ''ל ולשר לביטחון פנים, בו אמר כי הירי בדרום הוא חציית קו אדום וקרא לנקוט צעדי אכיפה. בערך באותה שעה, בית המשפט שחרר למעצר בית את היורה המתועד בסרטון

שתי דקות נסיעה מבאר שבע: רעולי פנים חמושים יורים באוויר (צילום מסך)

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', שיגר אתמול, יום שני, מכתב בהול לשר להביטחום פנים גלעד ארדן ולמפכ''ל המשטרה, רוני אלשייך, בעקבות אירועי הירי האחרונים בנגב. לדבריו, מדובר בחציית קו אדום.

''אמש נחשפנו למראות מזעזעים, כאשר חבורת בני מיעוטים, באופן מופגן ובלי  כל חשש, נהגה בפראות בכבישי הנגב תוך יריות מנשק אוטומטי לעיני כל. מדובר בחציית קו אדום שאסור לעבור עליו לסדר היום!'', כותב דנילוביץ'. 

''עליי לציין, כי לאחרונה היינו עדים למספר מקרי אלימות בכבישי הנגב ובתוך היישובים על ידי חבורות בריונים פורעי חוק, שמטילים אימה על הציבור. אני דורש מכם לגדוע לאלתר תופעה חמורה זו מהשורש ולטפל בה במלוא התקיפות, ביד של ברזל.

''לא נסכים שתושבי הנגב יהיו בני ערובה ויפחדו להסתובב בכבישים. עד כאן! פעילותכם הנחושה חשובה ביתר שאת, גם כדי להגן על רובם המכריע של התושבים הבדואים, שהינם שומרי חוק ומהווים חלק חשוב מהמרקם המיוחד והעדין של אוכלוסיית הנגב. אסור שהם יוכתמו על לא עוול בכפם.

''אני מצפה מכם לתת את כל הכלים והאמצעים למפקד המחוז ולשוטרים, אשר פועלים במסירות וללא לאות במשך עשרים וארבע שעות ביממה'', כותב ראש עיריית באר שבע.

"לצד תנופת הפיתוח, הפריחה והשגשוג בנגב, הביטחון האישי הינו המרכיב החשוב והבסיסי שעליו לא נוותר. הוא הבסיס לקיום היומיומי של כולנו. בימים הקרובים יזמתי ישיבת עבודה עם מפקד המחוז, כדי להשמיע ולשמוע על צעדים אופרטיביים".

אם הירי היה קורה בצפון תל אביב, היום היורה היה משוחרר לביתו? (צילום מסך)

מקרים של נהיגה פרועה, ידויי אבנים, פגיעה ברכוש ובכלי רכב בבאר שבע, גניבות מתוך כלי רכב ואירועי אלימות מדווחים באופן שוטף בברנז'ה NEWS. 

באשר לאירוע הירי החמור בשעות אחר הצהריים, החתן בן ה-20, תושב שגב שלום,  שוחרר למעצר בית החתן, לאחר שהשופט קבע כי לא קיים צורך להאריך את מעצרו. החתן, שעל פי חקירת המשטרה היה בין היורים, יכול, לדעת בית המשפט, להסתפק במעצר בית.

לעת העתה, וככל שידוע, רק החתן נחקר - וכבר נמצא בביתו ואילו שאר הפורעים הנצפים הסרטונים שפרסמנו בברנז'ה NEWS, מסתובבים חופשי. 

תזכורות לאלימות בכבישי הנגב ולמתרחש ברחובות באר שבע ובמרכזי הקניות. המצב הוא לא כך מהיום - ואם היה קורה בתל אביב, אין ספק שהטיפול היה אחר לגמרי. שם, לא היה עולה על הדעת כי בידי אזרחים יהיו כמויות כאלה של אמצעי לחימה (סרטונים מתוך ארכיון ברנז'ה NEWS, קרדיטים בגוף הסרטון)

ובעוד היורים והמתפרעים מבלים כבר בביתם,  במשטרה עורכים דיונים. הערב התקיים דיון, בראשותו של מפקד המחוז, ניצב מוטי כהן,  בעקבות רצף האירועים החמורים בנגב - ירי וקטטת חמולות.במשטרה הוחלט על נקיטה באמצעים חמורים כנגד המתפרעים. היום, שלישי, בשעות הבוקר,  יכנס השר גלעד ארדן דיון דחוף במחוז דרום של המשטרה, בהשתתפות מפקד מחוז דרום, מפקד משמר הגבול בדרום וכלל גורמי האכיפה. בדיון יוצגו לשר ארדן תכניות למאבק בירי הבלתי חוקי ולהגברת האכיפה בכבישי הדרום.

בעקבות חשיפת הסרטונים ברשתות החברתיות, הוקם כח משימה בפיקודו של סגן מפקד תחנת באר שבע, שייסייר בכבישים שתועדו בסרטונים, במטרה לאתר פורעי חוק. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load