• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הירי בכביש 40: החתן נעצר, אב ובנו עוכבו, כלי הרכב הוחרמו

בעקבות סרטון הירי, של שיירת חתונה, שהראה את ההפקרות בכבישי הנגב, נעצר החתן, אב ובנו עוכבו לחקירה וכלי רכב הוחרמו. שאלה אחת נותרה פתוחה: למה כבישי הנגב הפכו למקום שמפחיד לנסוע בו?

רעול פנים יורה מרכב נוסע. זאת לא עזה, זה הנגב (צילום: חדשות בזמן)

זה לא קרה בעזה או דמשק: שיירת מכוניות נוסעת בכביש 40 ורעולי פנים מבצעים מהן ירי מנשק אוטומטי - הסרטונים של ''חתונת היריות'' חשפו חלק מהמציאות הקשה בכבישי הנגב: ידויי אבנים, נהיגה פרועה, גמלים משוטטים, ניסיונות לפגוע או לבצע מעשי שוד ופחד לנסוע אחרי רדת החשיכה. 

בסרטונים שפורסמו אתמול חלק מהיורים היו רעולי פנים, משתתפים אחרים, בהם כאלה שירו בנשק אוטומטי, היו בפנים גלויות. כל זאת, במרחק קילומטר מבאר שבע, ביישוב שגב שלום. ירי בחתונות, אחזקת אמצעי לחימה, ידויי אבנים, פגיעה ברכוש, עבירות אלימות ורכוש, הפכו חלק מהמציאות בבאר שבע.

ירי באוויר והשתוללות בכבישים: אחד הסרטונים שפורסמו על חתונת היריות (צילום מרשת חברתית)

אתמול, בפעילות המשטרה לאיתור היורים בסרטון, שנהגו באופן שסיכן את כלל משתמשי הדרך, חוקרי משטרת ישראל עצרו בלילה חשוד  - החתן באירוע, גבר בשנות ה-20 לחייו, תושב שגב שלום והיום, שני, תבקש המשטרה להאריך את מעצרו.

במהלך הלילה, בפעילות ממוקדת של לוחמי משטרת ישראל ומשמר הגבול עוכבו אב ובנו מפזורת רמת חובב בחשד למעורבות באירוע הירי שהיה בכביש 40 והם הועברו לחקירה ביחידה המרכזית של משטרת ישראל. כלי הרכב שעל פי החשד היו מעורבים הוחרמו.

פעילות בפזורת רמת חובב (צילום: דוברות המשטרה)

''אנו רואים את אירועי הירי שהיו במהלך סוף השבוע בחומרה רבה ופעילות המשטרה תמשך ככל שידרש עד למעצרם של כלל המעורבים״, נמסר מהמשטרה.

במשטרה אומרים כי נמשכת הפעילות הנחושה כנגד עבירות אחזקה, סחר ושימוש באמל"ח וכנגד נהיגה פרועה המסכנת את משתמשי הדרך: במסגרת פעילות מודיעינית מעמיקה תפסה המשטרה כמויות נשק חסרות תקדים, בישובי המגזר הערבי בפרט. הן רק בשנת 2017 נתפסו אלפי אמצעי לחימה, נעצרו בכל רחבי הארץ 2,225 חשודים והוגשו 1,137 כתבי אישום כנגד חשודים בגין עבירות אמל״ח. מדובר בעלייה של 9.5% בכמות המעצרים ושל 42% ! בכמות כתבי האישום ביחס לשנת 2016.

שוטרים בזירה, מחרימים את אחד הרכבים (צילום: דוברות המשטרה)

בנוסף, בפעילות האכיפה הממוקדת של שוטרי משטרת ישאל בכבישי הנגב, ניתנו למעלה מ-15,000 דוחות תנועה בגין עבירות מהירות, אי ציות לתמרורים, נהיגה בזמן פסילה, סטיות מנתיב ועקיפות ועוד.

''משטרת ישראל תמשיך לפעול למניעה, סיכול ואכיפה של אחזקה, סחר ושימוש באמצעי לחימה למען שלומם ובטחונם של כלל אזרחי מדינת ישראל ותמשיך לפעול כנגד ביריונות בכביש וכנגד נהגים הנוהגים בניגוד לחוק תוך שהם מסכנים את עצמם ואת משתמשי הדרך האחרים'', אומרים במשטרה.


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load