• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

היזמים הצעירים של הנגב מציגים ביריד "יזמים צעירים ישראל"

ביריד "יזמים צעירים ישראל" שהתקיים בגרנד קניון באר שבע ובו השתתפו קבוצות רבות של יזמים צעירים מתיכונים בבאר שבע והסביבה, בלטה, כמו תמיד, הקבוצה מבית הספר מקיף ו' בבאר שבע פיתחה מחברת מחיקה

יזמים צעירים בגרנד קניון (צילום באדיבות יזמים צעירים מקיף ו)

ביריד "יזמים צעירים ישראל" שהתקיים לאחרונה בגרנד קניון באר שבע ובו השתתפו קבוצות רבות של יזמים צעירים מתיכונים בבאר שבע והסביבה, בלטה, כמו תמיד, הקבוצה מבית הספר מקיף ו' בבאר שבע פיתחה מחברת מחיקה שרשמה הצלחה מסחררת ביריד.

הקבוצה פיתחה מחברת בעלת לוח מחיק שמשמשת כמחברת רגילה לכל דבר, אך מאפשרת לתלמיד, בנוסף לדפים הרגילים להשתמש גם בלוח המחיק שמוצמד אליה לרישומי טיוטה. כך, במקום לבזבז ניירות על דפי טיוטה שזורקים, ניתן לכתוב שוב ושוב ולמחוק את הטיוטות במידת הצורך. המוצר אמנם נשמע פשוט מאוד, אך יחד עם זאת הוא עונה בצורה מושלמת לצורך של קהל יעד מגוון ורחב, מתאים לתלמידים, סטודנטים, מנהלים בעבודה ולכל מי שאוהב לשרבט תוך כדי פגישות או במהלך שיעור וגם חשוב לו לשמור על הטבע ועל איכות הסביבה. בקרב הקהל נרשמה התלהבות גדולה מהמוצר שפיתחו התלמידים.

"יזמים צעירים-עושים עסקים" הינו פרויקט ארצי החושף בני נוער לעולם היצירה, היזמות והעסקים, מעודד חדשנות ומקוריות ומאפשר לימוד תוך התנסות, הקמה והפעלה של  עסק מסחרי ופיתוח מוצר חדשני. התלמידים אשר משתתפים בפרויקט מתבקשים להמציא מוצר ולפתח אותו לעסק. בשלב הראשון, נפגשים התלמידים עם אנשי עסקים ועם מרצים שיכוונו את התלמידים לחשוב על צרכים ועל פתרונות אפשריים. בשלב השני של התכנית, התלמידים מתבקשים להכין אב-טיפוס של המוצר שהם רוצים לייצר. לבסוף מתבקשים התלמידים להציג את המוצר המוגמר מוכן למכירה ביריד ייחודי.

כפיר כהן, מהנדס ומנהל התפ"י (תכנון פיקוח וייצור) באדמה מכתשים יחד עם קבוצת סטודנטים לניהול באוניברסיטת בן גוריון מלווים את התלמידים לכל אורך התהליך, משלב גיבוש הרעיון ועד פיתוח המוצר הסופי. את התרומה הרבה כהן נותן מהידע הרבה שצבר ביצירת קשרים עם חברות ייצור וסיוע בשיווק המוצר עם בניית תכנית עסקית. לפי כהן: "העבודה עם הנערים מאתגרת ומעניינת. כיף להיחשף לרעיונות המדהימים שיש לנערים בגיל כל-כך צעיר, ולקחת חלק בכל שלבי התהליך שהם עוברים בתכנית".

על המוצר שפיתחו התלמידים אמר כהן: "המוצר שנבחר הולם את הערכים אותם מקדמת אדמה בתחום הקיימות בכלל וקידום החינוך לקיימות העומדים בלב הפעילות של אדמה בקהילה. פרויקט זה הינו אחד משורה של פרויקטים שהחברה מקדמת בתחום החינוך למצוינות והקיימות במסגרת פועלה למען הקהילה".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load