• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לכבוד יום העצמאות: באר שבע כמו שלא ראיתם מעולם

לכבוד יום העצמאות ה-70, מבט על העיר באר שבע - שמגלה את היופי של בירת הנגב, דרך צילומיהם המדהימים של חברי קבוצת ''רחפנים בשמי הנגב''

מבט על שכונה א'. לא ידעתם שהיא כזו יפה (צילום: אבישי אבוחנין)

הרחפנים, כלי טיס זעירים ועתירי טכנולוגיה - שינו לנו את החיים. הם קלי משקל, מסוגלים להגביה טוס ולצלם באיכויות שעד לפני כמה שנים נחשבו דימיוניות. רחפנים, מדגמים מתקדמים מאוד, נמצאים בשימוש צבאי ברחבי העולם. רחפנים פשוטים  וזולים יותר נמצאים בשימוש אזרחי, כשבמחירים של כ-5,000 עד 10,000 שקלים ניתן לרכוש כיום רחפנים מדהימים, למשימות צילום.

וידאו: צילום יפהפה של דודו בן שושן

הפעלת רחפן דורשת למידה, ניסיון וגם ציות לכללים. אחרי אימון, ניתן להשיג בעזרתם תוצאות מדהימות: צילומים מזוויות יוצאות דופן, צילומים וידאו עוצרי נשימה וגם מבט אחר על המוכר לנו מהזווית שלנו, זו על פני הקרקע. באר שבע ממעוף הרחפן נראית אחרת ויש להודות - יפהפייה. 
מדהים: אצטדיון טרנר (צילום: אבישי אבוחנין)
אבישי אבוחנין הוא אחד מחברי קבוצת ''רחפנים בשמי באר שבע'' וגם מי שצילם חלק מהצילומים בכתבה זו. הוא מספר שכשזה נוגע לרחפנים, הרי שהשמים הם הגבול - תרתי משמע. ''יש רחפנים במחירים גבוהים מאוד, גם ב-100,000 שקלים. אבל החובבים עובדים עם רחפנים נהדרים, שעולים הרבה פחות, במחירים של כ-5,000 שקלים, של ''מאוויק'' למשל''.
פארק הילדים ממעוף הרחפן (צילום: אבישי אבוחנין)
טכנולוגיה חדישה, למשל, מאפשרת למפעיל על הקרקע לראות את מה שהרחפן קולט בתלת ממד. ''טכנולוגיה אדירה, אבל יש מטיסים שזה גורם להם לסחרחורת. מערכת הטסה בסיסית מאפשרת לך לראות את השידור בסמארטפון או בטאבלט ולשלוט על הטיסה. אבל יש כמובן שליטה מתוחכמת יותר, באמצעות טכנולוגיית VR".

פארק הילדים של באר שבע. צילום רחפן: דודו בן שושן
​​​​​​​

''אני אוהב בעיקר לצלם סטילס והרחפן חיבר אותי לצילום ולרצון שלי לצלם ולתעד נופים ואת העיר באר שבע'', מספר אבישי. ''חברי הקבוצה שלנו נפגשים על בסיס קבוע, מחליפים חוויות, ידע מקצועי, מראים צילומים וסרטים שעשינו, באווירה מאוד חיובית ומאוד נעימה".

לפניכם, הצילומים המדהימים של אנשי הקבוצה. יום עצמאות 70 שמח!

​​​​​​​
שקיעה אדומה בנגב​​​​​​​
עיר עוטפת אור: קניון הנגב (צילום: אבישי אבוחנין)
טיסה נעימה ובטוחה: חברי קבוצת רחפנים בשמי באר שבע במשימת צילום
שמים אדומים על קו הרקיע המדברי

האמפי פארק

ככר המטוס - מבט מלמעלה (צילום: בין עיני)
כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load