• 16 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום: ירי והצתות כלי רכב בבאר שבע, בשל סכסוכים על רקע פלילי

כתבי אישום נגד שלושה תושבי באר שבע בגין עבירות נשק, הצתה וניסיון הצתה. הפרקליטות: ''המשיבים פעלו במסגרת התנהלות עבריינית''

בהצתה נפגעו רכבים אחרים (צילום הדמיה: Shah rukh khan / נחלת הכלל)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד עומר אטיאס, איליי בן שטרית, מרדכי (מתי) ממן וויקטור חיים טוויל, כולם תושבי באר שבע, בגין עבירות נשק, הצתה וניסיון הצתה, כל אחד עפ"י חלקו, עבירות שבוצעו על רקע סכסוכים פליליים.

כעולה מכתב האישום, אשר הוגש באמצעות עו"ד ערן צברי, ארבעת הנאשמים הינם חבריו של א', המסוכסך עם מרדכי (מוטי) אלמקייס.

על פי האישום הראשון, על רקע הסכסוך האמור, ב-18 בדצמבר, 2017,  ניסו מוטי אלמקייס ומאור אלמקייס לפגוע בא', בנוכחותם של חלק מהנאשמים, וירו לעברו בנשק אוטומטי מספר צרורות.

לאחר האמור, עוד באותו הערב, נפגשו א', עומר אטיאס ואחרים ואמרו כי יש לפגוע במוטי ובמאור. אחד הנוכחים, צוריאל פדלון ציין כי ביכולתו להשיג נשק תת מקלע מסוג קלאצ'ניקוב תמורת 25,000 ₪. בהמשך לכך עזבו אטיאס וצוריאל את המקום ולאחר זמן מה שב אטיאס כשהוא נושא עימו את הנשק האמור וכן 80 כדורי תחמושת תואמים. הנשק הוחבא אצל צוריאל עבור א'.

בגין אישום זה יוחסו לעומר אטיאס עבירות בנשק – החזקה, נשיאה והובלה.

על פי האישום השני,  בשל הסכסוך האמור ובהמשך לאירוע, ב-18 באוקטובר, 2017,  שוחחו ביניהם א' ואיליי בן שטרית וסיכמו להצית את רכביהם של נתי רחמים המקורב למאור אלמקייס ושל ויקטור אטל אחיו של מאור. בהתאם לכך הצטיידו השניים בדלק וב-27 באוקטובר, 2017,  לאחר חצות הציתו את רכביהם של נתי וויקטור, אשר חנו באותה עת בחניה הסמוכה לבתיהם. הרכבים עלו באש ונגרם להם נזק כבד.

בגין אישום זה יוחסו לאיליי בן שטרית שתי עבירות הצתה.

על פי האישום השלישי, יום לאחר מכן, ב-28 באוקטובר, 2017,  בשעות הלילה נסעו איליי בן שטרית יחד עם א' ואחר שהינו קטין אל עבר ביתו של מאור אלמקייס, לאחר שהצטיידו בבקבוק מלא בדלק. בשלב מסוים עזב א' ובן שטרית והקטין המשיכו אל כתובת מגוריו של מאור אלמקייס. בהגיעם למקום, יצא הקטין מהרכב כשהוא מחזיק בבקבוק התבערה כשבפיית הבקבוק נייר. הקטין התקרב אל חזית הבניין בו התגורר מאור, הצית את הבקבוק והשליך לעבר חלון דירתו של מאור. הבקבוק פגע בחלון הסלון בדירה 3, בה מתגוררת משפחה אחרת. בני הבית שמעו את קול הנפץ, הבחינו בנייר הבוער בסלון ביתם, כיבו את האש והזעיקו אל המקום משטרה. בן שטרית והקטין נמלטו מהמקום.

בגין אישום זה יוחסה לבן שטרית עבירה של ניסיון הצתה.

באישום הרביעי מתואר כיצד בחודש נובמבר 2017, בהמשך לסכסוך האמור, ביקרו מתי ממן וא' את חברם בני שלמה במושב חלץ. במהלך הפגישה קיבל ממן ממי מטעמו של בני שלמה נפץ חבלה M6 חשמלי, הנמצא בשימוש צה"ל, והמשמש לפיצוץ של חומרי חבלה. ממן הביא את הנפץ לביתו בבאר שבע, עטף אותו והסליק אותו בתקרה האקוסטית הסמוכה לכניסה לביתו. בחיפוש של המשטרה שנערך בדירתו ובסמוך לה, אותר הנפץ וכן טלפון סלולארי שהוסב למערכת הפעלה למטען חבלה מאולתר.

בגין אישום זה יוחסו למתי ממן עבירות בנשק – החזקה, נשיאה והובלה.  

האישום החמישי מתאר כיצד בסמוך ל-6 בפברואר, 2018,  בעקבות הסכסוך האמור, נסעו ויקטור חיים טוויל וא' לשכונת מגורים בבאר שבע, שם מתגורר שאגל לוי, המקורב למוטי אלמקייס. השניים הגיעו מצוידים בבקבוק דלק, איתרו את רכבו של שאגל, שפכו את הדלק על הרכב וניסו להציתו באמצעות חתיכת נייר, אך ללא הצלחה. השניים עזבו את המקום. מספר ימים לאחר מכן, ב-8 בפברואר 2018, חזר טוויל למקום והצית את רכבו של שאגל. כתוצאה מכך ניזוק הרכב באופן משמעותי.

בגין אישום זה מיוחסות לויקטור חיים טוויל עבירות של הצתה וניסיון הצתה.

במקביל להגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרם של הארבעה עד תום ההליכים נגדם. בבקשת המעצר ציין עו"ד צברי כי: "המשיבים פעלו במסגרת התנהלות עבריינית, ובשל הסכסוך המתואר בכתב האישום פעלו לפגוע בכנופיה היריבה וברכושה, המשיב 1 פעל להשגת כלי נשק משמעותי ביותר, המשיב 3 החזיק בנפץ ובטלפון מבצעי יעודי, והמשיבים 2 ו- 4 סיכנו את הציבור בעצם הצתת כלי הרכב. בפועל נפגעו כלי רכב שכנים".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load