• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ברגעים אלה: מתקפת סייבר על פרופילים ישראלים בפייסבוק - כך תיזהרו

בחסות יום הזיכרון, פצחני מחשבים מנסים, ברגעים אלה, להשתלט על חשבונות פייסבוק של ישראלים, באמצעות הודעות מזויפות. איך נזהרים?

צילום הדמיה: PXHERE / CC0

מדיווחים, שהגיעו למערכת ברנז'ה NEWS, עולה כי ברגעים אלה, יום שלישי, 22:30 בערב, מתקיימת מתקפת סייבר על פרופילים ברשת הפייסבוק, השייכים לתושבי ישראל. המתקפה עושה שימוש בהודעה על פיה כדי למנוע את חסימת הפרופיל יש צורך להקליק על קישור בכתובת שאינה של פייסבוק. 

הדרך לפתות את המנויים להקליק הוא בטענה, כי הם פרסמו תוכן מעליב הנוגד את מדיניות פייסבוק ועל מננת להסיר את החסימה הם צריכים להקליט על כתובת אתר שכביכול נועד לקבל מכם פרטים. גולשים אשר הקליקו על האתר הזה ואכן הכניסו פרטים, מצאו כי חשובם נחטף ומישהו אחר מפרסם בשמם, לאנשי הקשר שלהם.
כך נראה ההודעה החשודה (צילום מסך)​​​​​​​
לא ידוע, לעת עתה, מי עומדים מאחורי המתקפה, אולם ההערכה היא כי לפי מועד המתקפה (יום הזיכרון ויום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל), מדובר בגורמים אנטי-ישראליים, הבקשים לפגוע בכלל המנויים.

מתקפה דומה התרחשה לאחרונה ובשיטה דומה. על הפרופילים השתלטו פצחנים, שהחלו להציף את רשימת החברים בהודעות המכילות קישורים לאתרים המכילים רושעות. פייסבוק איתרה את ההודעות המסוכנות והסירה אותן.

ככלל, יש להימנע מלהקליק על קישורים חשודים והודעות הנראות בלתי סבירות. פייסבוק, למשל, לא תבקש מכם להכניס פרטים אישיים באתר חיצוני (כזה שאינו נושא את הכתובת facebook.com) ובטח שלא ידרוש מכם למסור את שם המשפתמש וססמא לגורם זר. במקרה זה, ההודעה באה מממשהו הנקרא FB BLOCKING NOTIFICATIONS. זה נראה מבהיל, אבל מדובר בקישור מזוייף. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load