• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הותר לפרסום: צה''ל פיצץ את ''המנהרה הכי ארוכה ועמוקה''

צה''ל פיצץ הבוקר את מנהרת הטרור הגדולה ביותר, שבחפירתה הושקעו מיליוני דולרים, בצפון הרצועה. מועצת שדות נגב: ''לא היוותה סיכון לתושבים''

פנים המנהרה. ''הגדולה מסוגה'' (צילום: דובר צה''ל)

הותר לפרסום כי במהלך סוף השבוע  סוכלה מנהרת טרור התקפית של ארגון הטרור חמאס שחדרה לשטח ישראל במרחב ג'באליה, כך נמסר מדובר צה''ל.
 
''תוואי המנהרה זוהה וסוכל בפעולה הנדסית בשטח ישראל, בהובלת פיקוד הדרום, אוגדת עזה, אגף המודיעין, חיל האוויר ומפא"ת. התוואי זוהה בשלב מוקדם והיה במעקב כוחות הביטחון עד סיכולו. בחודשים האחרונים וביתר שאת בשבועות האחרונים פועל ארגון הטרור חמאס במטרה להפוך את מרחב הגדר לאזור טרור ולחימה''. 

תוואי המנהרה שסוכלה (צילום: דובר צה''ל)​​​​​​​

עוד אומרים בצה''ל כי ''הפרות הסדר האלימות הן כסות לניסיונות טרור מעל ומתחת לקרקע.  צה"ל לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל או בריבונותה, וימשיך לפעול בנחישות כנגד טרור מכל סוג''.
 
"צה"ל מבצע תהליך שיטתי, מבצעי מודיעיני וטכנולוגי לאיתור וחשיפת מנהרות טרור לצד בניית מכשול להגנת אזרחי ישראל וריבונותה. חמאס מוסיף להשקיע משאבי עתק במאמצי טרור חסרי תוחלת במקום להשקיע אותם לרווחת תושבי הרצועה. צה"ל ימשיך לפעול ולבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל וריבונותה. אין בפעילותו משום כוונה לדרדר את המצב הביטחוני, אך עם זאת צה"ל ערוך למגוון תרחישים".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר הבוקר כי "פותחים שבוע בהישג מודיעיני ומבצעי מרשים, עם השמדתה של מנהרת טרור נוספת, הארוכה והעמוקה ביותר שנחשפה עד כה. מנהרה שבחפירתה הושקעו מיליוני דולרים, כסף שבמקום להקל על מצוקת התושבים, טבע בחול. תושבי עזה, חמאס שורף את הכסף שלכם על מנהרות לשום מקום. על כולן נשים את היד".

סרטון אודות סיכול המנהרה שפרסם דובר צה''ל


במועצת שדות נגב אומרים, כי המנהרה לא היוותה סכנה לתושבי האזור:  "תושבים יקרים, הבוקר צה"ל נטרל מנהרת טרור בגבול הרצועה, שפניה מועדות לשטח ישראל, אך בכל שלב לא היוותה סיכון לתושבים. אנו מחזקים את ידי כוחות הביטחון בפעילותם הנחושה כנגד הטרור על כל סוגיו. המועצה נמצאת בקשר רציף עם הצבא ומעודכנת בזמן אמת במתרחש".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load