• 20 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תופעה מטרידה בב''ש: ידויי אבנים נגד כלי רכב

השבוע יידוי נערות אבנים נגד רכב בשכונה ד', התחבורה הציבורית מותקפת באופן קבוע ובכבישי הנגב נערים מיידים אבנים נגד מכוניות חולפות

החלון המנופץ. מקרים דומים קורים לתחבורה הציבורית (צילום: דוברות המשטרה)

זו כבר לא תופעה מבודדת: הנהגים, בין אם ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית, בבאר שבע ובנגב, לוקחים בחשבון שהם יכולים לחטוף אבנים. בכביש 25 זה קורה על בסיס יומי, בתחבורה הציבורית, כך נמסר בראיון לברנז'ה NEWS לפני כמה חודשים, זה קורה כמעט מדי יום והשבוע, שתי נערות יידו אבנים על רכב ברח' יהודה הלוי, סמוך לפארק בשכונה ד'. נזק נגרם לשמשת ברכב. 

הנהג המתין במקום ושוטרים גילו, מתחקור ראשוני, כי הנהג הבחין בשתי קטינות שהשליכו לעבר הרכב אבן בעודו בנסיעה. נהג הרכב עצר רכבו, ניגש לקטינות ואלו ענו לו, לפי החשד, שאם יש לו בעיה שיפנה למשטרה ועזבו את המקום. נפתחה חקירה, במהלכה זוהו ואותרו שתי חשודות, תושבות באר שבע בנות 17 ו-14, שנעצרו על ידי בלשי מחלק הנוער בתחנת באר שבע, אשר הצליחו לפצח את המקרה במהירות. הקטינה בת ה-17 נעצרה והובאה בפני שופט, הקטינה בת ה-14 שוחררה בתנאים מגבילים. לאחרונה נתפסו נערים שזרקו אבנים על אוטובוס בכביש 25 ומפאת גילם בצעיר, הועברו לטיפול גורמי רווחה. 

במרבית המקרים, הנזק הוא חומרי בלבד: שמשות הרכב, שעלות החלתפן מגיעה לאלפי שקלים ונזק לפח, במחיר דומה. גם אם מצליחים להוציא מהביטוח את התשלום, עדיין מדובר בהשתתפות עצמית יקרה. קיימת כמובן סכנה שנהג הרכב יאבד את שליטה על רכבו ותיגרם תאונה קשה. איש לא מפצה את הנהגים על הנק הפנשי ותחושת חוסר הביטחון לנסוע ברחבי הנגב. 

באשר לתחבורה הציבורית, מדובר בעבריינות של ממש ברחבי באר שבע וגרימת נזק מכוון לאוטבוסים, לתחנות ולשילוט האלקטרוני. בדן באר שבע אמרו בעבר כבר, כי מדובר בתופעה חמורה ובלתי נתפסת.

באשר לעבריינות כנגד כלי רכב בבאר שבע - בחודשים האחרונים יש ריבוי מקרים של גניבת גלגלים, במיוחד מרכבי טויוטה, אך לא רק. גלגלי רכב נגנבים לאור היום ולפעמים, לנגד עיניהם המשתהות של הבעלים.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load