• 22 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''התקיפה בסוריה הלילה הייתה חלשה, שירתה בעיקר את אסד''

האלוף (מיל') עמירם לוין התארח בשבתרבות והתייחס לתקיפה האמריקאית הלילה בסוריה. "הדרג המדיני מוביל אותנו לאסון ולהסלמה. אין מדיניות ואין אסטרטגיה'', האשים לוין את הממשלה

עמירם לוי בשבתרבות (צילום: דוברות עיריית ב''ש)

''התקיפה בסוריה הייתה חלשה מאוד'' אמר הבוקר, שבת, האלוף (מיל') עמירם לוין, מי ששימש כאלוף פיקוד הצפון ומכיר את הגזרה המורכבת. לוין אמר את הדברים במהלך אירוע שבתרבות במשכו אמנויות הבמה באר שבע. לדעתו, התקיפה הלילה, שפגעה  במתקנים לייצור נשק כימי בסוריה "הייתה חלשה מאוד".

"אסד הוא פושע מלחמה'', אמר לוין. ''קיוויתי שטראמפ ימחק את ארמון הנשיאות. התקיפה הזאת שירתה את אסד ואת הרוסים. עדיף שלא הייתה מתקיימת, היא הייתה חלשה מאוד. טראמפ הוכיח שהוא משענת קנה רצוץ. לא טוב לישראל שאיראן מתבססת בסוריה, אבל חיזבאללה הוא האויב שלנו. לא טוב להילחם נגד איראן לאורך זמן. חיזבאללה הוא האויב שלנו. אנחנו קרובים להסלמה בגבול הצפוני, צריכים לעשות הכל להימנע מעימות חזיתי מול איראן בגבול הצפוני". 

לוין גם השמיע ביקורת כלפי הממשלה: "הדרג המדיני מוביל אותנו לאסון ולהסלמה. אין מדיניות ואין אסטרטגיה. לממשלת ישראל אין דרך ואין כיוון. ישראל צריכה לפעול בדיפלומטיה שקטה. אנחנו לא יכולים ולא מסוגלים לסלק את רוסיה מסוריה. נתניהו במהלכיו מזיק לביטחון ישראל. הרמטכ"ל אייזנקוט הוא המבוגר האחראי באזור. צה"ל מנהל מדיניות אחראית והוא הגורם הממתן בזירה, וטוב שכך". 

לוין, חבר המחנה הציוני, אמר שבמצב הפוליטי כרגע, אבי גבאי אינו מסוגל לנצח את נתניהו.


עמירם לוין דיבר גם על הספר החדש של אהוד ברק: ''אני מבין שיש הדלפות מסוכנות וחסרות אחריות בנושא היכולות של צהל. אני רוצה להגיד שחבל לי. איש רב מעללים ומעשים גם בהיותו מפקד סיירת מטכ"ל וגם בהיותו ראש ממשלה, אהוד לא עומד בפיתוי ובשביל לזכות בעוד בכמה חלטורות שכל כבוד וקרדיט, איזה מן דוגמא זו תהיה לחיילים או מפקדים בסיירת מטכ"ל במוסד מודיעין. מה נגיד להם לגבי שמירה על סודות אם מי שהיה ראש ממשלה ורמטכ"ל עושה את זה. לגבי מערכת המשפט יש לבדוק האם זה פלילי. הצנזורה – אין לה כוח. בנאדם כמו אהוד ברק צריך לצפות שהוא יצנזר את עצמו. בנאדם צריך לקחת אחריות על מה שהוא עושה, לסתום את הפה. להתאפק''.

מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף (במיל') איתן בן אליהו, אמר: "העולם מלא בצביעות אחרי השימוש של אסד בנשק כימי. האינטרס הישראלי שאיראן לא תתבסס בסוריה". 

צפו בראיון המלא עם עמירם לוין (צילום: דוברות עיריית באר שבע)


צפו בראיון עם איתן בן אליהו, מפקד חיל האוויר לשעבר (צילום: מח' דוברות עיריית ב''ש)
​​​​​​​

הראיון עם עמוס גלעד (צילום: דוברות עיריית ב''ש)
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load